Rower na wszystko – 3 dowody

Data opublikowania: 23.04.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Rower na wszystko – 3 dowody została wyłączona,
Autor: Wioleta Nowicka

rower2Rower to aktywny wypoczynek na dwóch kółkach. To recepta na zrelaksowane i zdrowe ciało. Rower jest dobry na wszystko – przyjemna i naturalna aktywność, która poprawia kondycję ciała i umysłu oraz dba o środowisko.

 

Jazda z naturą

 

Postęp cywilizacyjny to nie tylko udogodniania i polepszenie stylu życia, ale także zagrożenie dla przyrody. Natura jest naszym największym skarbem, ponieważ karmi nas i jest źródłem naturalnych kosmetyków. Zanieczyszczenie środowiska naturalnego to jeden z największych i najpoważniejszych współczesnych problemów. Aby je ograniczyć, zamieńmy samochód na rower. Jako jedyny środek transportu jest jednocześnie bezpłatnym, szybkim i mobilnym oraz nie powoduje hałasu i nie wydziela spalin. Dzięki niemu stajesz się mobilnym uczestnikiem ruchu oraz unikasz korków i nie tracisz czasu. Rower nie potrzebuje dużo miejsca i możesz przechowywać go w piwnicy lub na balkonie.  

 

Jazda z kondycją

 

Podczas jazdy na rowerze angażujesz wiele mięśni, w tym zwłaszcza nóg, które wzmacniasz i kształtujesz. Dodatkowo pracują mięśnie pośladków i ud oraz klatki piersiowej, pleców i rąk. Dzięki systematycznym jazdom wzmocnimy kręgosłup, zredukujemy lub wyeliminujemy cellulit i dotlenimy organizm. Spalimy zbędne kilogramy – podczas wolnej jazdy 300 kcal na godzinę, natomiast szybkiej 600 kcal. Organizm zaczyna spalanie nadprogramowych kalorii po półgodzinnej przejażdżce. Przed dłuższą zróbmy rozgrzewkę, żeby zapobiec zakwasom i kontuzjom, np. kilka przysiadów lub skłonów.

 

Jazda z humorem

 

Każda aktywność fizyczna poprawia samopoczucie, ponieważ wyzwala endorfiny – hormony szczęścia. Poza tym dobrze jest się zmęczyć, żeby zapomnieć o kłopotach dnia codziennego i zrelaksować umysł. Jesteś zdrowszy i czujesz się lepiej, ponieważ poprawia się praca układu krążenia i oddechowego. A to z kolei sprawia, że umysł jest świeży i wypoczęty. A najlepiej jeździć z przyjaciółmi lub z rodziną.

 

foto: polskanarowery.sport.pl

Komentarze