Ruszajmy spalać kalorie!

Data opublikowania: 31.08.2011,
Komentarze: 0,
Autor: Kasia

Każda z nas spotkała się niejednokrotnie z opiniami na temat rozmaitego typu diet. Znamy ich tyle, że ciężko by było wymienić je na raz. Na forach internetowych aż roi się od komentarzy dotyczących ich skuteczności.

Jedne z nich nakazują stosować głodówki, inne jedzenie tylko kilku produktów, a jeszcze inne polecają najadać się do syta. Jak nie zgubić się w gąszczu tych informacji?Przede wszystkim powinnyśmy pamiętać, że nie istnieje pojęcie “dieta – cud”. Owszem, niektóre z nawyków żywieniowych jakie przyjmiemy pomoże nam uporać się z nadmiarem kilogramów, ale nic nie zastąpi odpowiednio dobranego treningu, spalającego kalorie. Podobnie dzieje się w przypadku suplementów diety – owszem, wzbogacą nasz organizm o niezbędne witaminy i mikroelementy ale na pewno nie sprawią, że osiągniemy figurę zbliżona do tych, które możemy podziwiać na wybiegach.

Chcąc ukształtować swoją sylwetkę i poczuć się dobrze powinnyśmy połączyć zdrowe odżywianie z aktywnością fizyczną. Zalety? Piękna sylwetka, zdrowe ciało, większa sprawność fizyczna, satysfakcja. Jeżeli te argumenty nie wystarczają, to pomyśl, że sam spacer do biura spowoduje, że utracisz ok. 200 kcal, rezygnując z jazdy windą i wchodząc po schodach tracisz nawet 1800 kcal.

Idealnym rozwiązaniem jest łączenie aktywności fizycznej z codziennymi obowiązkami. Dzień warto przywitać joggingiem, który jest doskonałym sposobem na obudzenie organizmu. Dzięki niemu możemy spalić aż do 550 kalorii i wzmóc aktywność w dopiero co rozpoczętym dniu. Pozytywnie na nasze samopoczucie na początku dnia wpłynie także gimnastyka, dzięki której spalimy nawet do 170 kcal.

Po zjedzeniu obiadu, zamiast kłaść się spać, idźmy na spacer. A jeżeli wolimy więcej ruchu wsiądźmy na rower. Podczas pedałowania możemy spalić do 650 kcal. W tym wypadku będziemy mogły ten wysiłek wynagrodzić sobie małą przekąską, lecz nie większą niż 300 kcal.

Podejście do domowych obowiązków można tak zmienić, by czerpać z nich przyjemność. Pomyśl, że odkurzając pozbywasz się 340 kcal z organizmu, prasując 280, zmywając naczynia 155. Koszenie trawnika to ubytek 295 kcal, a rąbanie drewna 495 kcal. Cóż, to ostatnie zajęcie wydaje się być typowo męskie, więc do pomocy możecie zaangażować również swojego mężczyznę.

Wolne chwile starajmy się, w miarę możliwości, spędzać aktywnie. Zapisz się na zajęcia fitness, w których jeszcze nie miałaś przyjemności brać udziału, wybierz się na basen. Pływanie polecane jest nie tylko osobom, które chcą wymodelować sylwetkę, zwiększyć wydolność organizmu ale też tym, które cierpią na różnego rodzaju schorzenia kręgosłupa. Dzięki niemu spalimy ok. 470 kcal. Aerobik, pozwalający spalić ok. 550 kcal pobudzi krążenie i przemianę materii, a siłownia (400 kcal) ukształtuje tkankę mięśniową.
Nie traćmy więc czasu, zacznijmy się ruszać!

Komentarze