Sale zabaw dla dzieci

Data opublikowania: 9.09.2013,
Komentarze: Możliwość komentowania Sale zabaw dla dzieci została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

Sala zabaw może być dobrym wyjściem na spędzenie czasu w pochmurny, jesienny, czy zimowy dzień.Gdy na dworze zrobi się zimniej i nie będzie dobrej pogody na podwórkowe zabawy, rekordy popularności zaczną bić tak zwane sale zabaw. Nic dziwnego – jest to bowiem miejsce w którym jest pełno atrakcji dla naszego malucha.

Wejście na sale jest stosunkowo niedrogie. Najbardziej opłaca się wejście grupowe – wtedy bilety są tańsze nawet o 50 procent. Sale zabaw to symbol beztroskiej zabawy i dziecięcego uśmiechu. Zazwyczaj rodzice mają możliwość obserwacji swojej pociechy, kiedy bawi się ona wśród innych dzieci.

Wbrew pozorom w salonach dzieci mogą także zdobywać niezbędną wiedzę – poprzez gry dziecko uczy się, a zabawa wspiera jego rozwój psycho-motoryczny. Interaktywna zabawa piłeczkami usprawnia logikę dzieci. W salonach maluchy mogą dobrze się bawić, strzelając z armatek i działek pneumatycznych – bez obaw są one specjalnie przystosowane dla dzieci. Dla małych szkrabów ciekawe są również beczko-wirówki z piłeczkami oraz odkurzacz piłeczkowy. Często w salonach zabaw umieszczone są kreatywne stoły, interaktywna podłoga, czy konstrukcja UFO.

Oprócz komputerowych udogodnień sale zazwyczaj mają w swoim posiadaniu tradycyjne atrakcje – tunele, zjeżdżalnie, pełne kolorowych piłeczek baseny, przejścia tubowe, ściankę wspinaczkową. Niektóre z sal udostępniają również dmuchane zamki, czy żyrafy, na których dzieci mogą skakać i szaleć przez długie godziny.

Również dla najmłodszych dzieci czekają atrakcje. W salach zabaw umieszczony jest kącik dla mniejszych dzieci. Są tam wolnostojące zabawkowe zestawy wraz ze zjeżdżalniami, zabawki, elementy do budowania konstrukcji, samochodziki, huśtawki, bujawki i klocki. W niektórych salach zabaw wynajęci są animatorzy, którzy kierują przebiegiem zabaw.

Jak znaleźć najbliższą salę zabaw? Najprościej jest wyszukać salę w internecie i wtedy zorientować się, gdzie możecie spędzić pełen atrakcji dzień dzień ze swoją pociechą.

foto: http://www.bazadziecka.pl

Komentarze