Samotność po długim związku

Data opublikowania: 24.10.2013,
Komentarze: Możliwość komentowania Samotność po długim związku została wyłączona,
Autor: annamirgos

Smutek

               Przez długi czas byłaś w związku, nie pamiętasz już jak to jest być samą? A samotność stała się koniecznością, bo rozstanie było nieuniknione? Cały swój wolny czas poświęcałaś drugiej połówce? Praktycznie przestałaś mieć innych znajomych, nie ruszałaś się z domu bez niego? A teraz nie wiesz co ze sobą zrobić? To nie koniec świata!

                Pewnie to zabrzmi banalnie, ale to nie jest Twoja wina! Skoro przez dłuższy czas byłaś w związku, to samotność jest dla Ciebie czymś strasznym, albo taka się wydaje. Tak naprawdę, czasem warto pobyć samemu. Musisz się zregenerować. Pobyć sama ze sobą. Może warto odnowić też dawne przyjaźnie, czy znajomości? Samotność uczyni z Ciebie spokojniejszą osobę, będziesz łagodniejsza.  

Wspomnienia zostaną, ale może warto pamiętać tylko te dobre chwile? Emocje, również te negatywne będą Ci towarzyszyć jeszcze jakiś czas po rozstaniu (pewnie im dłuższy związek, tym dłużej, aczkolwiek nie ma na to reguły), może warto wybrać się do psychologa? Lub zwyczajnie wygadać przyjaciółce. Nie warto tych emocji tłumić w sobie.  

Nie warto też na siłę szukać kontaktu z byłym. Po co cierpieć dłużej? Bez sensu jest też umawianie się z pierwszym lepszym facetem. We wszystkim trzeba szukać też tych pozytywnych stron. Otworzyły się przed Tobą nowe możliwości, właśnie teraz możesz zrobić coś, czego wcześniej się wstydziłaś, albo nie miałaś możliwości. Od dawna marzyłaś o skoku na bungiee, ale Twój mężczyzna uważał, że to zbyt niebezpieczne, więc zrezygnowałaś? Właśnie teraz możesz spełnić swoje marzenie!    

Co ze sobą zrobić?

          Większość wolnego czasu pochłaniała Twoja druga połówka?  Teraz przez jakiś czas, zajmij się sobą, idź z przyjaciółką do kina, na zakupy, relaksuj się, przeczytaj książki, które były w kolejce „do przeczytania”, załatw sprawy, które długo czekały na liście „do załatwienia”, zajmij swoją głowę czymś, dzięki temu szybciej wrócisz do formy i być może szybciej będziesz gotowa na nowy związek, tym razem związek  na zawsze. 😉

foto: http://malinosia.blog.onet.pl/

Komentarze