Smokey eyes

Data opublikowania: 27.10.2011,
Komentarze: 0,
Autor: Kasia

Kobiety uwielbiają go za dodawanie spojrzeniu tajemniczości i sexappealu. Jego wykonanie wydaje się być prostą, kosmetyczną czynnością, jednak jak przy każdym innym typie makijażu tutaj także łatwo o przesadę.

 

Zbyt gruba warstwa cieni do powiek, rzęsy posklejane tuszem do rzęs – takiego efektu chcemy uniknąć. Smokey eyes jest makijażem wyrazistym, przeznaczonym na wieczór. Sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy zależy Ci na podkreśleniu swojej kobiecości i powiększeniu oczu.

 

Najważniejszym elementem makijażu są oczy – to na nich skupia się cała uwaga. Najpierw nałóż na twarz podkład, potraktuj ją lekkim pudrem, a na powieki nałóż bazę po cienie, która je utrwali.

 

Teraz obrysuj oko czarną kredką – przy górnej i dolnej linii rzęs. Na ruchomą część górnej powieki nałóż ciemny cień – może być czarny, grafitowy lub fioletowy. Ważne, by był on matowy, a jego pigment intensywny. W załamaniu powieki rozprowadź jasnoszary cień. Te kosmetyki najlepiej nakładać płaskim aplikatorem.

 

Najważniejszym etapem makijażu jest dokładne roztarcie granic cieni, by uzyskać efekt przydymienia. Taki efekt spowoduje rozcieranie kosmetyku za pomocą aplikatora w kształcie półksiężyca.

 

Teraz nadszedł czas na narysowanie wewnątrz dolnej powieki kreski eyelinerem. To sprawi, że makijaż nabierze wieczorowego charakteru. Wytuszuj starannie brwi czarną mascarą. Aplikację tuszu zaczynaj od nasady aż po końce rzęs. Wystarczą dwie warstwy, każdą kolejną nakładaj, gdy poprzednia wyschnie.

 

Aby oczy wyglądały na wyraziste zadbaj o odpowiednią linię brwi. Usta niech pozostaną blade, potraktowane jedynie jasnoróżowym lub bezbarwnym błyszczykiem. Unikaj kolorowych, żywych pomadek. Mocno podkreślone oczy i usta to zdecydowanie zbyt wiele jak na jeden makijaż.

 

Komentarze