Sposób na szczęście w pracy

Data opublikowania: 21.09.2011,
Komentarze: 0,
Autor: Kasia

Prawdą jest, że jeżeli w pracy mamy zapewnione zbyt dobre warunki możemy jej poświęcać zbyt dużo czasu, niszcząc w ten sposób równowagę pomiędzy nią a życiem osobistym. Nawet najlepsze warunki pracy mogą nie być najlepsze dla wszystkich.

Pierwszym sposobem na spełnienie się i odnalezienie szczęścia w pracy jest mocne postanowienie sobie, że szczęście jest właśnie tym, czego chcesz od życia. Sama określasz jego granice, wizualizujesz go. Nastaw się pozytywnie, koncentrując się na tych aspektach pracy, które lubisz. Nie warto wdawać się w negatywne plotki, raczej spędzać czas z osobami, które lubisz i które cenisz. Możesz być szczęśliwa i spełniona w pracy, tylko sama zadecyduj, czy tego chcesz.

Mimo tego, że możesz nie lubić swojej obecnej pracy mimo wszystko znajdź w niej dobre strony. Uwierz, że w każdym zajęciu można odnaleźć coś przyjemnego. Z pewnością posiadasz umiejętności, które będziesz mogła wykorzystywać w codziennej pracy, czerpiąc z niej satysfakcję.

Masz wykształcenie, jesteś ekspertem w swojej dziedzinie. Pamiętaj jednak o tym, że ważny jest rozwój zawodowy, który powinien być priorytetem przede wszystkim dla Ciebie samej. Rozwijając dodatkowe umiejętności czy zapisując się szkolenie pamiętaj, że robisz to przede wszystkim dla samej siebie, nie dla szefa.

Weź działanie w swoje ręce. Coraz więcej osób jest utwierdzonych w przekonaniu, że samo narzekanie pomoże im w rozwiązaniu problemów. Takie wyjście jest najgorszym z możliwych. Bierne czekanie niczego nie zmieni w Twoim położeniu. Do dyspozycji masz m.in. takie narzędzia jak Internet, gdzie możesz znaleźć przydatne informacje, rozwiń sieć kontaktów i nie zapominaj o starym ale prawdziwym przysłowiu – “koniec języka za przewodnika”.

Zawsze proś o informację zwrotną. Szczerze zapytaj szefa, co myśli o Twoich działaniach. Jeżeli to to Ty zarządzasz ludźmi zbieraj opinie od nich na temat swoich działań. Zawsze jest coś co można poprawić, by wszystkim pracowało się ze sobą lepiej.

Pamiętaj, że jeżeli obiecujesz coś spełnić to musi mieć to pokrycie w rzeczywistości. Nie rzucaj słów na wiatr i zawsze dotrzymuj zobowiązań. Stwórz system planowania swoich działań, który uprości Ci pogodzenie wszystkich obowiązków. Potrafiąc ocenić ilość czasu przeznaczonego na poszczególne zadania będziesz wiedziała ile możesz poświęcić na dodatkowe zadania. Nigdy nie podejmuj nowych wyzwań, jeżeli wiesz, że możesz się z nich nie wywiązać.

Unikaj negatywnego myślenia. Zarówno myślenie jak i mówienie o rzeczach niemiłych oraz przebywanie w towarzystwie narzekających osób może po pewnym czasie się Tobie udzielić. Ludzie, z którymi przebywasz przez dłuższy okres czasu mają ogromny wpływ na Twoje nastawienie.
Ceń odwagę. Problemy, które się kulminują w głębi świadomości prędzej czy później ujrzą światło dzienne. Nie jesteśmy przyzwyczajeni do radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych, dlatego zazwyczaj prowadzą one do niemiłych skutków. Umiejętność rozmowy, prawidłowego dowodzenia swojego zdania prędzej czy później okażą się przydatne, by móc realizować swoje prawdziwe ambicje.

Komentarze