Ziołowe sposoby na bolesne miesiączkowanie

Data opublikowania: 29.07.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Ziołowe sposoby na bolesne miesiączkowanie została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

Jeśli te dni są dla Ciebie prawdziwym utrapieniem spróbuj walczyć z bólem poprzez terapię ziołami. Sposoby na bolesne miesiączkowanie nie muszą sprowadzać się do hormonów. Zostaw je jako ostateczne rozwiązanie.

miesiączka2

Ból miesiączkowy u bardzo wielu kobiet nie kojarzy się tylko z bólem w dolnej partii brzucha. Kobiety często skarżą się na bóle kręgosłupa w części lędźwiowej, ponadto migreny, brak apetytu, zawroty głowy. W skrajnych przypadkach kobiety wymiotują, mają zaparcia bądź biegunki. Zazwyczaj te przykre dolegliwości trwają na do trzech dni – włączając okres przedmiesiączkowy.

miesiączka1

Na ból pomoże napar z ziela krwawnika, który powinien być stosowany na dwa dni przed miesiączką, do końca krwawienia. Ten napar zmniejsza odczuwalność bolesnych skurczów macicy. By przygotować napar należy zalać szklanką wrzątku dwie łyżeczki suszu ziołowego i odstawić na około dziesięć minut, by wywar się zaparzył. Pij ten napar dwa razy dziennie póki jest on ciepły.

miesiączka3

Gdy cierpisz na wymioty, migreny, jesteś osłabiona to najlepszym rozwiązaniem będzie napar z arcydzięgla litwora. Garść jego zasuszonego korzenia należy zalać litrem wody i zostawić do naciągnięcia. Tak uzyskany napar należy podzielić na cztery porcje i wypić po jednej po każdym posiłku.

miesiączka4

Gdy bardzo obficie miesiączkujesz możesz spróbować przygotować napar z przywrotnika pospolitego. Do niedużego garnuszka wsyp dwie łyżki ziela i zalać dwiema szklankami wody. Zagotować tak przygotowaną miksturę i gotować na wolnym ogniu przez około pięć minut. Po zestawieniu z palnika – mamy gotową miksturę. Pij go porcjami po około jedną trzecią szklanki trzy razy dziennie.

Przy nieregularnych miesiączkach można zastosować terapię rumiankiem – zalej torebkę ekspresowej herbatki rumiankowej i pij ją raz dziennie.

Foto: http://www.rossnet.pl, http://dziecisawazne.pl, http://i.iplsc.com, http://pl.point.fm,

Komentarze