Sposoby na loki

Data opublikowania: 11.04.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Sposoby na loki została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

Loki i fale

Długie loki, fale, zawijasy. Chcemy, by włosy były puszyste, podniesione i loki długo trzymały się na włosach. Jak tego dokonać? To sposób na loki.

Na uzyskanie loków istnieje wiele metod. Loki można zrobić przy użyciu wałków, papilotów, lokówki, czy wbrew pozorom – prostownicą. Pukle są bardzo kobiece, zagęszczają optycznie włosy.

Gdy chcesz uzyskać delikatne fale, to zrobienie warkocza na noc. Jeżeli wolisz mniejsze i gęściejsze fale – zrób kila warkoczyków. Uprzednio należy umyć włosy i wetrzeć w nie piankę do włosów. Potem delikatnie podsuszyć i zapleść. Ważne jest to, by rano, gdy rozpleciesz warkocz nie czesać go. Przeczesz włosy palcami, a potem użyj lakieru.

Im większa średnica wałka, czy papilota – skręt loka będzie delikatniejszy. Po umyciu włosów, podsusz je, wczesz w nie piankę i zakręć. Jest to dość pracochłonne, ale efekty są zadowalające. Możesz wysuszyć włosy w wałkach bądź pozostawić aż wyschną (co może długo potrwać). Gdy tak się stanie ostrożnie zdejmij wałki i utrwal ułożoną fryzurę lakierem.

Termoloki (wałki termo-ceramiczne) są pokryte welurem, który chroni włosy. Termoloki nakładamy na wilgotne lub suche włosy, uprzednio skrapiając płynem do modelowania bądź pianką. Wałki termo-ceramiczne nagrzewają się szybo, więc wystarczy kilkanaście minut, by włosy zakręcić, a gdy włosy są wyjątkowo niepodatne należy przedłużyć ten czas.

Na rynku obecne są różne kosmetyki wspomagające długotrwały efekt skręcenia loków – od szamponów i pianek, po odżywki i żele. Warto wypróbować wiele tych produktów, by porównać ich skuteczność i cenę.

Foto:

Komentarze