Sposoby na rozstępy

Data opublikowania: 11.04.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Sposoby na rozstępy została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

 Rozstępy      

Każda z nas ma ten problem, w szczególności po ciąży. Cienkie blizny w kształcie linii, powstałe przez naciąganie się skóry. Trzeba zabrać się za siebie, by oszołomić plażę pięknym ciałem bez rozstępów.

Najczęściej powstają na brzuchu i piersiach po ciąży, ponadto na udach i ramionach, gdy gwałtownie przybieramy lub tracimy na wadze. Powstają również w czasie okresu dojrzewania, gdy ciało rośnie – a skóra nie jest dostatecznie elastyczna i nie naciąga się, a w efekcie pęka. Czasem towarzyszy temu swędzenie, czy pieczenie, choć zazwyczaj rozstępy powstają bezboleśnie. Prawdopodobnie w procesie powstawania rozstępów uczestniczy hormon stresu – kortyzol, estrogen i niedobór cynku.

Rozstępy są defektem dziedzicznym, należy więc zapobiegać im zawczasu, zanim się pojawią. Najlepszym na to sposobem jest masaż, kosmetyki głęboko nawilżające oraz specjalnie przeznaczone do skóry z rozstępami. Jeśli jesteś w ciąży używaj specjalnych preparatów chroniących Twoje ciało przed powstaniem rozstępów. Często to masła do ciała.

Jeśli zauważyłaś już rozstępu, walcz z nimi póki wcześniej. Mają one wtedy fioletowy bądź czerwony kolor. Użyj balsamów na rozstępy, które co prawda nie cofną czasu, lecz pozwolą, żeby rozstępy były niewidoczne. Będzie działo się to przez to, że włókna elastyny i kolagenu pozwalają skórze na regenerację.

Warto udać się do gabinetu kosmetycznego i skorzystać z serii zabiegów pomagających w walce z rozstępami np. dermabrazja diamentowa i mezoterapia.

Jeśli i to nie pomoże spróbuj skonsultować się z lekarzem dermatologiem, który jako specjalista pomoże Ci w wyborze odpowiedniej terapii bądź wyznaczy zabieg.

Foto: http://www.fitness-odchudzanie.pl

 

Komentarze