Sylwestrowy smoky eye

Data opublikowania: 29.12.2012,
Komentarze: Możliwość komentowania Sylwestrowy smoky eye została wyłączona,
Autor: soszka

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku. Czas więc pomyśleć o sylwestrowej kreacji, by w dniu zabawy w popłochu nie przerzucać ubrań na dnie szafy. Sukienka to dopiero wstęp, gdyż każda kobieta wie, że pełna stylizacja wymaga kilku niezbędnych elementów – fryzury, makijażu, manicure oraz dodatków.

Sylwestrowy make up powinien być wyrazisty, z mocniejszymi, lecz przemyślanymi akcentami, delikatnie połyskujący i jako całość – zachwycający. Najmodniejsze stylizacje to właśnie te zdominowane intensywnie podkreślonym okiem. W tym roku nadal hołdujemy klasycznemu smoky eye. W okresie sylwestrowym pojawiają się jednak propozycje różnych jego wariacji.

Klasyczny smoky eye, choć delikatny, jest to bardzo efektowny makijaż. Spojrzenie sprawia wrażenie smaganego wiatrem, uwodzicielskiego i zmysłowego. Makijaż taki doskonale komponuje się z zimową atmosferą i naturalnie zaróżowionymi od chłodu policzkami. Dlatego też tego rodzaju look bardzo dobrze sprawdzi się na wieczorne wyjścia, a wzbogacony o połyskujące akcenty stanowić będzie podstawę sylwestrowego image’u.

Do wykonania przydymionego oka potrzebne będą zdecydowane kolory cieni – granat, śliwka, czerń, zgaszona zieleń, czekoladowy brąz. Sama wybierz barwę, która najlepiej do Ciebie pasuje.

Makijaż krok po kroku:

1. Nakładamy na powieki bazę pod cienie.

2. Używając czarnej konturówki rysujemy kreski przy linii rzęs na górnej i dolnej powiece – zacznij od wewnętrznego kącika i poprowadź linię na zewnątrz, a następnie pacynką lub specjalną gąbeczką rozetrzyj obydwie kreski.

3. Nakładamy cień na powieki. Ważny jest sposób jego aplikacji – musimy dociskać pędzelek miejsce przy miejscu, zaczynając od linii rzęs i kierując się do miejsca załamania oka. Rozprowadź także niewielką ilość cieni przy dolnej linii rzęs.

4. Rozmazujemy granice cienia kolistymi ruchami w miejscu załamania powieki. Robimy to do momentu, aż efekt rozproszenia cienia na skórze będzie przypominał delikatne muśnięcie. Tak samo postępujemy z dolną powieką.

5. W wewnętrznym kąciku oka oraz pod łukiem brwiowym nakłady odrobinę błyszczącego cienia i przy pomocy okrągłego pędzelka rozcieramy go, by uzyskać efekt naturalnego muśnięcia.

6.Tuszujemy rzęsy. Po wyschnięciu pierwszej warstwy możemy pomalować rzęsy ponownie. Uważajmy jednak, by nie uzyskać teatralnego wyglądu. Spojrzenie powinno być wyraziste, a nie kiczowate.

Smoky eye najlepiej komponuje się z wyrównanym kolorytem skóry oraz delikatnie zaznaczonymi błyszczykiem lub beżową pomadką ustami, a także delikatnie muśniętymi różem policzkami.

Sylwestrowy makijaż cechuje duża różnorodność, lecz jego stałym elementem jest wyrazistość i zmysłowość. W jaki sposób Drogie Czytelniczki przyozdobicie swoje oczy, zależy tylko od Was. My przedstawiamy kilka propozycji – może któraś Was zainspiruje.

Komentarze