Szafa idealna

Data opublikowania: 21.11.2011,
Komentarze: 0,
Autor: Kasia


Każda kobieta marzy o przestronnej, pojemnej garderobie i schowkach, w której będzie mogła pomieścić wszystkie swoje kreacje, bez narzekania na fakt ich selekcji co kilka sezonów.

 

Mieszkamy w rożnych warunkach. Nie każda z nas może pozwolić sobie nie stworzenie własnej garderoby, zwłaszcza posiadając małe mieszkanie. Współczesne rozwiązania architektoniczne pozwalają na posiadanie interesujących, pojemnych wnętrz. Wystarczy mieć na nie odpowiedni pomysł.

Pod schodami.
Zwykle sporo przestrzeni znajduje się pod schodami. Można zaaranżować w niej schowek np. na buty, dodatki, rzeczy, których potrzebujesz wychodząc z domu. W ten sposób łatwo będzie Ci utrzymać ci porządek, unikając potykania się o kosze czy kartony na obuwie. Tworząc tego typu kącik pamiętaj o tym, by nie szaleć z kolorami. Możesz pod schodami ustawić kilka podobnych koszy lub półek w jednej gamie kolorystycznej, pod kolor schodów lub kontrastowo do nich.

 


Mała wnęka.
Wnęki, które pojawiają się w ścianie także można wykorzystać. Wystarczy, że przysłonisz ją roletą w oryginalnym  kolorze. To tanie i skuteczne rozwiązanie – nie musisz tworzyć mebli na wymiar, a wszystkie potrzebne szpargały będą w zasięgu Twojej ręki. możesz schować tutaj odkurzacz czy środki czystości, a by nie kurzyły się one najlepiej zamknąć je w dużych, plastikowych pojemnikach.

 

Panelowa zasłona.
Tego typu rozwiązanie jest idealne dla dużej sypialni. Ściana za wezgłowiem łóżka zazwyczaj zostaje niezagospodarowana, a może pełnić funkcję ozdobną i praktyczną. Garderobę tworzymy wykorzystując zasłony panelowe, budujące orientalny klimat pomieszczenia. Tego typu rozwiązanie wykorzystuje szynę i panele materiałowe, których powierzchnia jest gładka. Pamiętać trzeba przy tym o odpowiednim oświetleniu, gdyż dostęp do światła dziennego w tym wypadku jest utrudniony.

 

Na poddaszu ze skosem.
Zaaranżowanie szafy w miejscu, jakim jest poddasze dziś nie stanowi problemu. producenci systemów do przechowywania oferują dokonanie pomiarów , projektów zabudowy i jej wyposażenia. Dostępne są drzwi ścięte, przesuwane i składane, podwieszane oraz specjalne półki, kosze i szuflady do nich dopasowane. Pamiętaj, że przy tworzeniu szafy na poddaszu powinnaś zwrócić uwagę na to, jaką funkcję powinien spełniać schowek. Przelicz co i w jakiej ilości chcesz tam umieścić, a następnie omów to z fachowcem, który będzie montować szafę. Doskonałym pomysłem będą w tym wypadku wiszące półki z tworzywa lub materiału, które pomieszczą takie drobiazgi jak szaliki, paski czy torebki. Są tanie i posiadają rzep, który ułatwi ich montowanie w szafie, a można je nabyć w takich sklepach jak np. IKEA.

 

Odwiedzono dla fraz:

  • garderoba na poddaszu
  • mała garderoba na poddaszu
  • garderoba ikea
  • szafy na poddaszu
  • szafa pod schodami
  • szafy do zabudowy na poddaszu
  • szafy pod zabudowę na poddaszu
  • garderoba pod skosem
  • garderoba na poddaszu ze skosami
  • szafa na poddaszu

Komentarze