Szczęściu trzeba pomagać

Data opublikowania: 15.09.2011,
Komentarze: 0,
Autor: Kasia

Tę maksymę słyszymy od przyjaciół, uparcie powtarzają nam ją media. Czy w rzeczywistości szczęśliwy może być każdy z nas?
Każda kobieta prędzej czy później w swoim życiu napotyka na moment, gdy zadaje sobie pytanie, czy tak naprawdę jest szczęśliwa. Wszyscy od wiek wieków starają się znaleźć uniwersalną metodę na zatrzymanie tego ulotnego “czegoś”, co przesądza o samopoczuciu, spełnieniu i radości. Szczęście jest kategorią subiektywną. Każdy przeżywa je i docenia sam. Przedstawiamy kilka sposób na to jak je chwytać.

 

1. Odrzuć negatywne emocje.
Choć to niełatwe powinnaś ze swojego postępowania wykluczyć strach, złość, nienawiść, zazdrość, podejrzliwość, pretensje do siebie lub innych. Uczucia te pochłaniają Twoją dobrą energię i nie zostawiają miejsca na odczuwanie szczęścia. Nawet jeżeli jesteś zdrowa, Twój związek kwitnie i spełniasz się zawodowo poczucie złości lub stłamsi to, co starasz się zbudować.

 

2. Pielęgnuj w sobie radość.
Oczywiście zadowolenie z codziennych, małych sukcesów nie można nazwać pełnią szczęścia, gdyż jest ono uczuciem przypominającym wdzięczność i zadowolenie przez długi czas. Naucz się jednak cieszyć z tego, czym zostałaś obdarowana. Nawet w najgorszym momencie życia możesz wzbudzić w sobie uczucie wdzięczności względem losu, który czymś Cię obdarował.

 

3. Doceniaj to, co inni robią dla Ciebie.
Nie pozwól, by Twój zły humor czy złośliwość rzeczy martwych stały się przyczyną kłótni z osobami, które kochasz i na których Ci zależy. Tak się składa, że ludzie roszczeniowi rzadko kiedy bywają szczęśliwi.

 

4. Odkryj w sobie wrażliwość.
Pozwoli Ci ona dostrzec piękno nie tylko w przedmiotach materialnych ale także w małych cudach natury – zachodzie słońca czy szumie morskiej wody.

 

5. Kolekcjonuj dobre chwile.
Zapamiętuj dobre chwile, wspominaj je zawsze wtedy, gdy jest Ci źle i czujesz się samotna. Delektuj się nimi i zbieraj niczym talizmany na …. szczęście.

Komentarze