Taniec brzucha dla sylwetki

Data opublikowania: 29.04.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Taniec brzucha dla sylwetki została wyłączona,
Autor: Wioleta Nowicka

taniec brzucha_3Taniec brzucha, czyli belly dane pochodzący z Bliskiego Wschodu i znany od tysiąca lat, nadal wzbudza zainteresowanie. Wyzwala kobiecość i endorfiny oraz pracuje nad naszą sylwetką – taniec to czysta radość!

 

TANIEC CIAŁA

 

Belly dance pomaga kształtować sylwetkę i ją wysmuklić – sposób na talię osy. To najlepsza forma aktywności, dla osób, które chcą zmniejszyć bóle kręgosłupa i go wzmocnić, poprawić koordynację ruchową, wzmocnić mięśnie nóg i brzucha oraz rozluźnić mięśnie miednicy. A dodatkowo ujędrnić skórę na udach i brzuchu, poprawić krążenie krwi w skórze i zmniejszyć jej napięcie. Skóra jest lepiej dotleniona i odżywiona, a przez to nawilżona i gładka.

taniec brzucha_2

Taniec brzucha rewelacyjnie wpływa na psychikę i ciało oraz pomaga odkryć na nowo swoją kobiecość. Uczy flirtu, uwodzenia i kokieterii, zmysłowych ruchów oraz zwiększa pewność siebie bez kompleksów. Zmysłowe ruchy wyzwalają kobiecość i sprawiają, że stajemy się otwarte na świat i przebojowe oraz czujemy się atrakcyjne. W tańcu nie jest ważne to, jak wyglądamy, ale to jak się poruszamy z gracją, stylem i seksapilem.

 

STYL BELLY DANCE

 

Taniec brzucha przypomina poruszanie się węża – ruchy szyi, brzucha, klatki piersiowej oraz bioder z ekspresją rąk. Podczas tańca pamiętajmy o trzech zasadach. Po pierwsze, głowa musi być zwrócona do góry, plecy proste i ściągnięte łopatki oraz miednica wysunięta delikatnie do przodu i nogi ugięte w kolanach. Nie wypinaj pośladków do tyłu i nie opieraj rąk na biodrach. Podstawa to utrzymanie prawidłowej postawy ciała, a dzięki temu w trakcie tańca unikniemy bólu kręgosłupa. Zanim zaczniemy tańczyć, skorzystajmy z lekcji u instruktora. Po drugie, opanujmy dwa podstawowy kroki tańca arabskiego. Pierwszy polega na tym, że jedna noga i tułów znajdują się w bezruchu, a druga porusza się do przodu i do tyłu. Możesz to łączyć z płynnymi ruchami bioder. Druga polega na rytmicznym potrząsaniu i wprawianiu w wibracje bioder, brzucha i biustu. A to ze zmysłowymi ruchami sprawia, że taniec węża jest tajemniczy i zmysłowy.

 

 taniec brzucha_1

 

foto: www.taniec.renn.pl, dancethismylife.blog.onet.pl i www.mydeal.pl

Komentarze