Targi Książki w Krakowie!

Data opublikowania: 5.09.2013,
Komentarze: Możliwość komentowania Targi Książki w Krakowie! została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

targi książki

Targi książki w Krakowie to jedno z najważniejszych wydarzeń krajowych branży wydawniczo-księgarskiej. To już 17. Edycja Targów Książki w Krakowie. W tym roku odbędą się one w dniach od 24 do 27 października. Organizatorzy przygotowali spotkania z autorami książek, różnego kalibru wydarzenia kulturalne, dyskusje o literaturze i o branży wydawniczej.

Targi w Krakowie cieszą się największą liczbą zwiedzających oraz bardzo bogatym programem towarzyszącym samym targom. W czasie Targów będzie można uczestniczyć w spotkaniach autorskich z najwybitniejszymi autorami. 

Podczas przebywania na Targach Książki będzie można odwiedzić Salon Nowych Mediów, w którym czekają na gości atrakcje takie jak: e-booki, audiobooki, czytniki książek elektronicznych, papier elektroniczny. Będzie można dowiedzieć się tam jak działa e-marketing. Odbędą się także liczne spotkania i seminaria. Będzie można również znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące e-czytelnictwa, na przykład jak wpływa ono na literaturę; ile jest osób słuchających audiobooki w Polsce; w jaki sposób przygotować elektroniczną książkę i jak wydawać książki w XXI wieku, by było to opłacalne. Będzie również możliwość sprawdzenia, który tablet jest najbardziej designerski, jeśli chodzi o aranżacje e-booków.

W trakcie Targów Książki w Krakowie będzie miał miejsce konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza. Jest to inicjatywa kulturalna o statusie całkiem niezależnym. Konkurs promuje szeroko rozumianą humanistykę i ma na celu zwrócenie uwagi na polskie publikacje i ich udział w rozwoju światowej nauki i kultury. Wręczenie Nagrody im. Jana Długosza będzie miało miejsce pierwszego dnia Targów Książki, podczas uroczystej gali.

Targi odbędą się w Hali TwK, na ulicy Centralnej 41A w Krakowie – od 24 do 27 października.

Godziny otwarcia:

24 października – 10:00-17.00

25 i 26 października – 10.00-18.00

27 października – 10.00-17.00

 

Ceny biletów (bilet uprawnia do jednorazowego wejścia na Targi):

Normalny – 7 zł

Ulgowy (uczniowie, studenci) – 5 zł

Bilet czterodniowy – 17 zł

* Dzieci do lat 7, emeryci, renciści – wstęp bezpłatny

foto: https://www.facebook.com

Odwiedzono dla fraz:

  • Targi ksiki Krakw
  • Krakw targi ksiki 2011

Komentarze