Test na obecność narkotyków

Data opublikowania: 19.08.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Test na obecność narkotyków została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

Podejrzewasz, że Twoje dziecko zażywa narkotyki? Zrób test! Nie wahaj się go kupić i wykonać – to może uratować Twojemu dziecku zdrowie, a może i życie.

narkotyki1

Kiedy tylko zdarzy się, że będziesz podejrzewała u swojego dziecka zażywanie środków odurzających, narkotyków – kup test na narkotyki. Są one dostępne w każdej aptece, a wykonanie jest bardzo proste. Potrzebujesz tylko odrobiny śliny, próbki moczu lub włos Twojego dziecka.

Testów narkotycznych jest bardzo wiele na rynku. Potrzebujesz wiedzy jakich środków zażyło dziecko, by móc stwierdzić jakiego narkotyku objawy są widoczne. Każdy test sprawdza ślady konkretnego jednego gatunku narkotyku. Pamiętaj, że im wcześniej wykonasz test, tym lepiej – procent narkotyku w organizmie maleje z czasem. Poniżej przedstawiamy przykłady wykrywalności poszczególnych narkotyków.

narkotyki3

Morfinę można wykryć od siedmiu do siedemdziesięciu dwóch godzin po zażyciu. THC – czyli haszysz lub marihuana wykrywalne są w ślinie do siedemdziesięciu dwóch godzin od użycia. Zaś w moczu jest możliwość wykrycia od trzech do dziesięciu dni po zażyciu. Kokaina krąży w organizmie od doby do dwóch – wtedy też jest wykrywalna. Kodeinę można wykryć w ciągu pierwszej godziny od spożycia oraz w ciągu od siedmiu do dwudziestu jeden godzin, po przyjęciu doustnej dawki. Amfetamina – wykrywalna jest od czterech do siedemdziesięciu dwóch godzin od zażycia.

narkotyki2

Najłatwiejsza dla Ciebie zdobycz do wykonania testu, czyli włosy pozwolą na wykrycie narkotyku dopiero po tygodniu, ponieważ próbę z nich wykonaną należy wysłać do laboratorium. Pamiętaj, byś była obecna w trakcie pobierania próbki do testu na narkotyki. Pilnuj, by do próbki nie dodawane były żadne substancje chemiczne.

Pamiętaj, że testy tego typu są zawodne. Nie dają stu procentowej pewności co do wyniku. Poszukaj najbliższego ośrodka leczenia uzależnień i zgłoś się tam ze swoim problemem.

Foto: http://5.s.dziennik.pl, http://www.wprost.pl, http://www.cyfraplus.pl

 

 

Komentarze