Toczek – to jest to!

Data opublikowania: 11.04.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Toczek – to jest to! została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

Toczek wraca na salony. Coraz częściej pojawia się zamiast welonu oraz na balach.

Ten niewielki kapelusik bez ronda może dodać urody kobiecie, gdy jest prawidłowo dobrany. Często jest zdobiony klamrami, czy ozdobami, które przykuwają wzrok. W Polsce toczek znany jest od XVI wieku, choć popularny stał się dużo później, bo na przełomie XVIII i XIX.

Toczek ślubnyNa zdjęciu jest prezentowany typowy toczek ślubny z woalem, który zalotnie zasłania część twarzy. Panny młode decydują się na toczek głównie z powodu dopełnienia całokształtu stylizacji. Często toczek przydaje się przy założeniu stylizacji retro, również przy kremowych i kawowych sukniach ślubnych. Toczek bardzo dobrze wygląda przy włosach spiętych, gdy odkryta jest szyja kobiety.

Toczek - czerwony

Czerwony toczek z różami nadaje się dla świadkowej w czasie uroczystości ślubnych. Toczek to dopełnienie całości kreacji. Należy tylko odpowiednio dobrać go do sylwetki.

Toczek groszki

Luźna stylizacja w kontrze do ślubnej. Na imprezę, na ulicę – można nazwać, że jest ona uniwersalna, przy czym do tego toczka najbardziej pasuje sukienka, bądź inne ubranie w białe groszki.

Toczek - złoty

Złotawy toczek nie jest masywny. Jego urok to woal i wstążki, które nie zasłaniają fryzury. Taki toczek nosi się przy krótkich bądź długich rozpuszczonych włosach.

Toczek - wybieg

Prosto z wybiegu – toczek w przyjemnym liliowym odcieniu rzuca się w oczy. Załóżmy ten i podobne do prostej sukienki, na przykład małej czarnej. Podkreśli ona to co mamy na głowie. Ważne jest to, by zachować umiar.

Foto: http://imgs.inkfrog.com, http://snobka.article.sds.o2.pl, http://www.aslanatelier.pl, http://asset1.zankyou.com,

Komentarze