Trendy roku 2012 pod gwiazdą Stelli McCartney

Data opublikowania: 21.12.2012,
Komentarze: Możliwość komentowania Trendy roku 2012 pod gwiazdą Stelli McCartney została wyłączona,
Autor: soszka

Rok 2012 należał do słynnej już projektantki Stelli McCartney, prywatnie córki Paula McCartneya i żony wydawcy Alasdahaira Willisa. Ta doświadczona w świecie mody projektantka zasługuje na miano Kobiety Sukcesu roku 2012, gdyż ze znaną sobie precyzją, łączy życie prywatne z pasją, z której uczyniła sukcesyjną zawodową ścieżkę.

Droga do sławy była jednak wyboista. Początki kariery Stelli McCartney to wszechobecna opinia o beztalenciu młodej projektantki i skupianiu się na jej rodzinnych koneksjach. Uparta i ambitna kobieta postanowiła spełnić swe pragnienia, nie bacząc na nieprzychylne komentarze kierowane pod jej adresem. Ukończyła Central St Martins College of Art & Design w Londynie, a jej dyplomową kolekcję prezentowały Naomi Campbell i Kate Moss będące wówczas u szczytu własnej kariery, co odbiło się szerokim echem w modowym światku, zwracając uwagę na niedoświadczoną jeszcze projektantkę. Informacja o pierwszym sukcesie obiegła wszystkie magazyny o modzie, a dyplomowa kolekcja Stelli została w całości sprzedana.

Wkrótce po tym sukcesie projektantka otrzymała posadę dyrektora kreatywnego we francuskim domu mody Chloe, gdzie współpracowała z inną projektantką, Phoebe Philo, ciesząc się uznaniem guru mody – Karla Lagerfelda.

 

Rok 2001 był przełomowym w jej życiu, gdyż założyła własną firmę, stanowiącą część światowej marki Gucci oraz zorganizowała swój pierwszy pokaz w Paryżu. Rok później była już właścicielką własnego butiku usytuowanego w sercu Stanów Zjednoczonych, Nowym Jorku.

Z upływem czasu rozszerzyła swoje wpływy i wprowadziła na rynek linię perfum o nazwie Nude. Następnie w sprzedaży pojawiły się zapachy Sheer i Stella. Jako długoletnia wegetarianka dała wyraz swemu uznaniu dla organizacji PETA w licznych kolekcjach, w których nawet najwnikliwszy obserwator nie uświadczyłby skrawka zwierzęcej skóry czy futra. Przywiązanie projektantki do organizacji, jak również troska o bezpieczeństwo zwierząt stale uwidacznia się w formułach stanowiących podstawę składu kosmetyków sygnowanych jej nazwiskiem. Ostatnie dokonania tej kreatorki mody to kolekcja bielizny, którą nabyć można w paryskim Le Bon Marche.

Od momentu podjęcia decyzji o własnej ścieżce zawodowej kariera projektantki obfitowała w wiele inspirujących wydarzeń – współpracowała z Karlem Lagerfeldem, od 2004 roku projektuje dla marki Adidas, a prywatnie jest szczęśliwą żoną i matką czwórki dzieci. Zawodowy sukces nie zatrząsnął jednak życiem rodzinnym projektantki. Stella znana jest z przywiązania do rodzimych tradycji i poświęcenia w trosce o szczęście swoich bliskich. Od lat uprawia przydomowy ekologiczny ogródek, sama gotuje dla rodziny, a jej życie prywatne jest jak jej projekty – minimalistyczne i uporządkowane.

Ambicje Stelli McCartney, jej innowatorska wizja i ciągły rozwój nie raz były doceniane. W tym jednak roku dokonano tego podczas Fashion Awards przyznając jej aż dwie statuetki – w kategorii Projektant roku oraz Projektant marki.

Stella McCartney to wizjonerka, która tworzy ubrania dla wszystkich, nie wykluczając żadnego typu sylwetki i uwzględniając niedoskonałości w proporcjach ludzkiego ciała. Jak sama mówi, tworząc kolekcję odpowiada sobie na pytanie o to czy sama kupiłaby dany projekt. Stąd jej ubrania możemy podziwiać nie tylko na zdjęciach hollywoodzkich aktorek i piosenkarek, ale również innych członkiń globalnej społeczności.

Komentarze