Ucieknij przed rakiem

Data opublikowania: 18.07.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Ucieknij przed rakiem została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

Specjaliści twierdzą, że od 40 do 70 procent nowotworów uda się uniknąć, gdy stosuje się bogatą w antyoksydanty dietę i stosując się do zasad zdrowego trybu życia. Uciekaj przed rakiem.

rak1

Najlepiej będzie zmienić jadłospis. Często nie zdajemy sobie sprawy, że dieta, to jeden z najważniejszych elementów antyrakowego stylu życia. Gdy dobierzemy właściwą dietę bogatą w niemal wszystkie elementy odżywcze, możemy obronić nasz organizm przed wytworzeniem się komórek nowotworowych. By zapobiec przedostaniu się do organizmu polifenoli, indoli i sulforafanu należy zastępować je innymi, na przykład tymi, zawartymi w pomidorach. Zawierają one likopen – chroniący przed nowotworami żołądka, płuc, prostaty i piersi. Pomidory możemy jeść pod wszelkimi postaciami – gotowane i surowe, a nawet te w postaci sosu i ketchupu.

Dieta rybna – rzadko jesz rybę? Wprowadź ją do swojego menu. Przynajmniej dwa razy w tygodniu zrób sobie rybę na obiad. Najlepiej, byś jadła morskie ryby: makrelę, sardynki, łososia. Ryby zawierają kwas omega-3, który zapobiega mutacji komórek (rakowaceniu ich).

rak2

Rozwój nowotworu

Masz chrapkę na alkohol? Zastąp go sokiem pomarańczowym, chroniącym przed nowotworami układu pokarmowego, piersi i krwi. Nie obciążaj wątroby napojami alkoholowymi. To właśnie jedna z przyczyn marskości oraz nowotworów wątroby. Zamiast soku pomarańczowego możesz pić inne soki wieloowocowe bądź warzywne. Możesz je wyciskać świeże – sama w domu. W sokach zawarte są przeciwutleniacze – hamujące i odwracające nowo tworzenie komórek.

Odzwyczaj się od cukru. Rozwój guzów nowotworowych jest w dużej mierze uzależniony od spożycia glukozy. Ograniczaj więc słodycze.

rak3

Nowotwór piersi

Nie poddawaj się – walcz ze stresem. Unikaj długotrwałych napięć nerwowych. Regularnie się relaksuj. Naucz się rozluźniających technik, zadbaj o codzienne spacery.

Zobacz też: http://kobietasukcesu.pl/przydatki-moga-dokuczyc/

Na wszelkie nowotwory skóry należy stosować krem z filtrem, najlepiej stosować te najwyższe – SPF 50. Ultrafioletowe promienie niszczą struktury białek, uszkadzając skórę. Powodują one też, że cera szybko się starzeje. Oparzenia słoneczne sprzyjają rozwojowi czerniaka.

Ruch to zdrowie – zmień tryb życia i zacznij uprawiać sport. To pomoże usprawnić krążenia krwi. Już dwie godziny ćwiczeń tygodniowo zmniejszają zachorowalność na raka o niemal 20 procent.

Foto: http://zwierciadlo.pl/, bi.gazeta.pl, http://i.wp.pl

Komentarze