Umaluj się jak Kim Kardashian

Data opublikowania: 14.11.2011,
Komentarze: 0,
Autor: Kasia

Jedni ją kochają, inni nienawidzą. Jednego zaś nie mogą jej odmówić i jedni i drudzy. Mowa o perfekcyjnym makijażu, podkreślającym największe atuty urody celebrytki.

 

Kim Kardasian jest prawdziwą szczęściarą. Wydatne usta, naturalnie śniada cera, duże usta i proporcjonalne rysy twarzy. Zawdzięcza to swojemu pochodzeniu – w jej żyłach płynie krew ormiańska, irlandzka, niemiecka. Makijaż Kim  nie musi korygować żadnej wady lecz uwypuklać to, co gwiazdka posiada najcenniejszego.

 

Jak wykonać makijaż w stylu Kim Kardashian?

Wiele kobiet próbuje naśladować makijaż Kim. Nie należy on do najlżejszych, polecany jest na wielkie, wieczorne wyjścia i łatwo w nim o przesadę.

 

Po pierwsze – podkład.
Powinien rozświetlać, a kolor idealnie dopasowywać się do karnacji. Teraz wszelkie niedoskonałości możesz zatuszować przy pomocy korektora. Nałóż go także pod oczy, by ukryć oznaki przemęczenia, do których należą cienie i sińce. Niezbędnym elementem będzie róż (odcień różowy i brzoskwiniowy z odbijającymi światło drobinkami), który naniesiesz na kości policzkowe za pomocą pędzla. Jeżeli chcesz wymodelować kształt twarzy użyj bronzera, którym optycznie pomniejszysz określone części twarzy.

 

Po drugie – makijaż oczu.
To kluczowy punkt w makijażu Kim. Zajmie on najwięcej czasu ale będzie precyzyjny i przyciągający uwagę. Zadbaj o brwi. Wyczesz je przeznaczoną do tego szczoteczką, popraw ich kontur przeciągając pędzelkiem od cieni do powiek i niewielką ilością tego kosmetyku, dobranego odpowiednio do koloru Twoich włosów. Pamiętaj, że kolor brwi powinien być o ton ciemniejszy od koloru włosów. Teraz obrysuj oko czarną kredką, tuz przy linii rzęs. Kolejno na ruchomą powiekę nałóż grafitowy cień, który najlepiej nakładać od środka powieki i rozetrzeć w obie strony tak, by pokrywał całą powiekę. Efekt przydymienia uzyskasz, jeśli cień rozetrzesz także wyciągając go w kącikach ku górze. Ten sam grafitowy lub granatowy cień rozetrzyj wzdłuż dolnej powieki. Teraz możesz aplikować jasny (beżowy lub brzoskwiniowy cień) aż pod dolną krawędź brwi. Na granicy z czernią możesz dodatkowo nałożyć cień w średnim kolorze, np. jasnobrązowy. Rozetrzyj granicę powstałą między cieniami i sięgnij po białą kredkę, którą zaznaczysz wewnętrzny kącik dolnej powieki. Nada to spojrzeniu głębi i optycznie powiększy oczy. Uzupełnieniem makijażu oczu będzie wytuszowanie rzęs. Nie przesadzaj z ilością warstw. Wystarczy, że pomalujesz je dwukrotnie.

 

Po trzecie – usta.
Mocny makijaż oczu nie potrzebuje towarzystwa. Wystarczy, jeśli usta pociągniesz błyszczykiem w jasnym kolorze. Uprzednio możesz nałożyć na nie podkład, by efekt był długotrwały.
Jak wam się podoba efekt końcowy?

 

Odwiedzono dla fraz:

  • makijaż kim kardashian
  • kim kardashian makijaż

Komentarze