Umaluj się jak Olivia Wilde

Data opublikowania: 24.10.2011,
Komentarze: 0,
Autor: Kasia

Aktorka zwraca uwagę dzięki roli w telewizyjnym serialu “Dr.House” oraz stylowi, podziwianemu przez kobiety na całym świecie. Jeżeli zależy wam na stworzeniu makijażu podobnego do tego, jaki prezentuje Olivia zapraszamy do zapoznania się z naszymi wskazówkami.

 

Cera. Podstawą do wykonania makijażu w stylu Olivii jest idealnie gładka twarz. Jeżeli pojawiają się na niej drobne niedoskonałości warto zaopatrzyć się w odpowiedni kamuflaż. Mamy na myśli korektor, który oprócz zniwelowania przebarwień czy krostek pozwoli także na usunięcie cieni pod oczyma. Wybierając jego odcień weź uwagę to, jaki kolor podkładu posiadasz, by uniknąć nieestetycznego efektu odcinania się korektora od nałożonego fluidu. Warto zainwestować w kosmetyk dobrej jakości – będzie gęsty i wystarczy na długo.

 

Policzki. Sprawdzonym sposobem na podkreślenie kształtu twarzy jest nałożenie na jej powierzchnię bronzera lub różu do policzków. Polecamy jednoczesne użycie obu kosmetyków. Bronzer w odpowiednim dla naszej karnacji odcieniu nakładamy powyżej i bezpośrednio na kości policzkowe, natomiast róż delikatnie poniżej.

 

Oczy. Aktorka zazwyczaj mocno je akcentuje, tworząc tzw. kocie oko. Tym samym wydobywa z nich naturalny urok, a efekt ten nie jest przesadny. Pamiętaj, że malując kreskę powinnaś wykonać ją perfekcyjnie – tak, by delikatnie wyjeżdżać poza kontury oka, a na końcu lekko unieść ją w górę. Najlepiej będzie wyglądać kreska narysowana od eyelinera, bez zbędnego podkreślenia dolnej powieki.

 

Usta. Podkreśl je szminką w kolorze różu lub nałóż na nie transparenty błyszczyk. Przy wybieraniu koloru pomadki warto dopasować ją do typu swojej karnacji oraz pamiętać o konturówce, której kolor nie powinien zbyt mocno “odgryzać się” od odcienia pomadki – w przeciwnym wypadku możemy osiągnąć efekt clowna. Na co dzień wybierz  jaśniejszy wariant kolorystyczny – pudrowy lub morelowy róż, odcienie beżu.

 

Przy tak eleganckim makijażu odpowiednim jego uzupełnieniem będzie gładka fryzura – szalenie modny w tym sezonie koński ogon lub elegancki kok.

 

 

Odwiedzono dla fraz:

  • olivia wilde makijaz
  • makijaz olivia wilde

Komentarze