Urlop z Internetem?

Data opublikowania: 31.07.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Urlop z Internetem? została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

  Wyczekiwany wolny czas wykorzystujemy na spędzenie wspólnych chwil z rodziną. Planujemy wyjazd i nie możemy się doczekać, aż wyjedziemy. Szkoda tylko, że w tym czasie problemy małostkowe wzrastają do tych wielkiej rango. Do nich zalicza się uzależnienie od Internetu i telefonu komórkowego. Co zrobić, by w tym czasie być tylko dla siebie i nie używać zbędnych gadżetów przez cały czas? Urlop to czas tylko dla rodziny!

rodzina2

Widzisz dzieci i męża z telefonami w ręku. To może spowodować, że rodzinny wyjazd będzie prawdziwą katastrofą. Postaraj się wtedy dać dobry przykład i nie przesiaduj godzinami na facebooku – bez tego ani rusz. Dziś uzależnienie od Internetu i elektronicznych gadżetów jest zmorą. Zastanów się jakie inne ciekawe rzeczy możesz robić na wakacjach – pograć w piłkę, oglądać filmy i rozmawiać.

rodzina3

Jeśli problem uzależnienia dotyczy dziecka, ustal z mężem wspólny front działania. Gorzej jest wtedy, gdy Twój partner nie rozumie problemu. Postaraj się mu wytłumaczyć, że wirtualność oddala Was od siebie. Ograniczcie dziecku dostęp do telefonu w trakcie rodzinnych rozmów lub posiłków.

Znajdujcie dla siebie jak najwięcej czasu – umówcie się, że co 3 popołudnie spędzacie razem. Zbierz propozycje od każdego co chciałby robić: iść do kina, czy wybrać się na wycieczkę. Lato sprzyja różnym atrakcjom. Właśnie wtedy ograniczcie wszyscy korzystanie z urządzeń elektronicznych.

rodzina1

Jeśli rozmawiasz z bliskimi – rób to szczerze i nie bądź zadowolona z lakonicznych odpowiedzi. Może to dlatego, że Ty lakonicznie pytasz? Ni ograniczaj się do pytań „co słychać, jak w szkole, jak leci?” Spróbuj poznać bliskich od nowa. Jeśli brakuje Wam czasu na wspólne rozmowy – ustalcie na nowo harmonogram dnia. Na pewno da się zorganizować trochę czasu na bycie razem.

Kto najdłużej wytrzyma bez Internetu? – Zorganizujcie konkurs pod tym hasłem i przeznaczcie dla przyszłego zwycięzcy nagrodę za wytrwałość.

Foto: http://diamentowe-obudowy.com, http://i.wp.pl, http://malzenstwo.info.pl

Komentarze