W stylu retro

Data opublikowania: 26.10.2011,
Komentarze: 0,
Autor: Kasia

Styl retro to prawdziwa gratka dla miłośników mody. Urządzenie wnętrza w tym stylu może być doskonałą lekcją historii i dobrego smaku.

 

Styl retro pomieszczeniom nadaje niepowtarzalny klimat, kojarzy się z romantyczną, przytulną atmosferą i unoszącym się aromatem historii. Nawet jeśli meble czy przedmioty są nowe i tylko stylizowane na retro to i tak mamy wrażenie, że posiadają duszę.

Inspiracje retro sprawdzą się w minimalistycznych pomieszczeniach, gdzie jedynym elementem ozdobnym będą dodatki w starym stylu. Sprawdzą się tutaj oryginalne dodatki, zakupione na targu staroci lub sklepach, oferujących taki asortyment. Idealnie pasować będą do prostej architektury. To opcja dla osób, które pragną spektakularnego efektu, nie obciążając przy tym zbędnie swojego budżetu.

Jakie pomieszczenia najlepiej będą prezentować się w stylu retro? Wszystko zależy od Twojego pomysłu i inwencji twórczej. My podpowiadamy – przede wszystkim sypialnia. Postaw na wzorzyste tapety i miękkie dywany, duże łoże z ozdobnymi ramami. Obok niego możesz ustawić lampy stylizowane na naftowe lub z abażurami – będą rozprzestrzeniać światło w ciepłej, kolorowej oprawie. Pięknie będą prezentować się także drewniane toaletki lub komoda, najlepiej z fantazyjnie wyrzeźbionymi motywami kwiatowymi.

Retro doskonale sprawdzi się w kuchni, nadając jej atmosferę swojskości i bezpieczeństwa. W tym wypadku wystarczą kuchenne gadżety stylizowane na retro – moździerze, deski do krojenia, młynki do kawy, stara maselnica, powieszone warkocze czosnku lub zasuszone grzyby przewleczone przez sznurek. Przy takim bogactwie detali ściany mogą pozostać jednokolorowe. Zdajemy sobie sprawę, że drewniane panele mogą być niepraktyczne w utrzymaniu ale czemu nie zdecydować się na ustawienie w kuchni starych, drewnianych i odrestaurowanych mebli?

Przedpokój również można urządzić w stylu retro. Wystarczy, że posadzka będzie wyłożona ozdobnymi płytkami, a na ścianie powiesisz lustro w bogato zdobionych ramach.

Unikaj przesady. Zbyt dużo ozdób w tym stylu może dać efekt odwrotny do zamierzonego. Czasami wystarczy drobny szczegół, by pomieszczenie nabrało charakteru, a mieszkańcy i goście poczują się w nim bezpiecznie i spokojnie.

 Odwiedzono dla fraz:

  • mieszkanie w stylu retro
  • dom w stylu retro
  • mieszkanie retro

Komentarze