Walentynki NON STOP

Data opublikowania: 4.04.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Walentynki NON STOP została wyłączona,
Autor: Wioleta Nowicka

miłośćMiłość to fenomenalne uczucie, które łączy dwoje obcych ludzi: splata ciała i umysły. Co roku dopada nas walentynkowe szaleństwo: serduszkowe lizaki i czekoladki oraz kartki z życzeniami i romantyczne spacery zakochanych. W walentynki przypominamy sobie o sobie nawzajem. Jednak niektóre pary miłość celebrują codziennie!

 

Walentynka prawda

 

„Z chłopakiem walentynki mam codziennie, jest czułość i bliskość.” – komentuje Internautka. „Z odpowiednim mężczyzną walentynki ma się codziennie, a nie tylko jeden wybrany dzień w roku.” – dodaje druga. „Uczucia trzeba okazywać przez cały rok, a nie tylko w walentynki, co nie znaczy, że nie można świętować. Każdy powód do świętowania jest dobry.” – dopisuje kolejna. To prawda! Nie da się zrekompensować całorocznej obojętności i braku czasu dla siebie przez jeden dzień. Nie można nadrobić uczuciowych zaległości. Potrzeba kochania i docenienia partnera jest przez cały rok.

 

Niektóre panie czekają na walentynkowy dzień i przypominają kilka razy partnerom, że to już niedługo. Wszystko po to, żeby im zasygnalizować, że jest to dla nich ważne. Kiedy mimo to oni zapominają, zawodzą je. Kobieta jest wtedy rozczarowana, ponieważ liczyła na więcej – że ten dzień spędzą w wyjątkowy sposób. W pogoni za czasem oraz życiem między pracą i domem, marzyły o tym, by poczuć się ważne.

 

Potrzeba ukochania

 

„Uważam, że nie jest nam potrzebny specjalny dzień do okazywania sobie uczuć, co najwyżej do dawania prezentów. To, że się kochamy okazujemy sobie codziennie, a nie od święta”. Okazywanie sobie nawzajem uczuć to naturalna potrzeba człowiekaoczekujemy tego od partnera. Kiedy brakuje nam miłości i zainteresowania, to popadamy w obojętność i nostalgię. Zwłaszcza kobiety pragną w związku emocji. Jako delikatne, subtelne i wrażliwe istoty chcą być uwielbiane, doceniane i kochane codziennie. Gdy mężczyzna jest oszczędny w uczuciach i zaniedbuje jej kluczowe potrzeby, sam sobie szkodzi.

 

foto: www.beme.com.pl

Komentarze