Włosy na plaży

Data opublikowania: 31.07.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Włosy na plaży została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

Często w letnie plażowe dni myślimy o naszej skórze, a zapominamy o naszych włosach. Spójrzmy na nie i rozpoznajmy ich potrzeby.

włosy3

Promienie UV w połączeniu ze słoną lub chlorowaną wodą bardzo szkodzą włosom. Prawda jest taka, że kiedy my leżakujemy i relaksujemy się – nasze włosy się niszczą. Widać to, ponieważ nasze włosy są przesuszone, źle się układają. Zapobiegaj temu przez aplikację maski nawilżającej raz w tygodniu i po każdym myciu odżywki do włosów (najlepiej z tej samej serii, co maska). Stosuj kosmetyki z filtrami UV – dostępny na rynku jest spray ochronny, który łatwo się aplikuje, nie natłuszcza włosów i skutecznie je chroni. Najlepiej po wyjściu z chlorowanej lub słonej wody przemyć włosy słodką wodą, ponieważ z włosów w czasie kąpieli zostaje spłukana lipidowa warstwa ochronna.

włosy2

By zachować kolor włosów i ich blask podejmij odpowiednie kroki. Szampony do farbowanych włosów opóźniają wypłukiwanie się koloru, a mgiełki chronią włos i nadają mu miękkość. Najlepiej, użyj chłodnej wody, gdy ostatni raz płuczesz włosy przy ich myciu. Spowoduje to zamknięcie ich łusek, dzięki czemu będą gładkie i błyszczące. Proteinowe kompleksy przydadzą się włosom pofarbowanym na blond. Przenikają one w głąb włosa i wspomagają regenerację od środka. Świetlistość koloru blond podkreśla rumianek, słonecznik, bursztyn, mleczko sojowe i ekstrakt z białej herbaty.

włosy1

Po kąpieli słonecznej używaj kosmetyków do włosów o działaniu regeneracyjnym – olejki, odżywki, serum regeneracyjne. Ważna jest w tym również właściwa dieta, bogata w: witaminy A, B, E, cynk, magnez, żelazo, siarkę, białko, kwasy tłuszczowe omega-3. Możesz też stosować suplementy diety.

Foto: http://www.fakt.pl, http://bi.gazeta.pl, http://img.loveit.pl

Komentarze