Wyćwicz płaski brzuch

Data opublikowania: 5.08.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Wyćwicz płaski brzuch została wyłączona,
Autor: Wioleta Nowicka

płaski brzuchPłaski brzuch to marzenie każdej z nas. Nienaganna sylwetka i doskonała prezencja jest do wypracowania. Wystarczy dieta opracowana przez dietetyka i zestaw ćwiczeń, dzięki którym mamy swoją lepszą wersją. Prezentujemy 2 ćwiczenia na płaski brzuch.

 

KRĘCENIE KOŁEM

 

Najprostszy i najprzyjemniejszy sposób na idealnie płaski brzuch. Poza tym świetna zabawa, która urozmaica trening i przełamuje nudę. Wielu wydaje się, że to tylko kręcenie kołem, ale można do niego włączyć ćwiczenia wzmacniające i modelujące oraz subtelne ruchy taneczne. Najlepsze jest to, że możemy ćwiczyć wszędzie i o każdej porze, nawet wieczorem przed TV.

 

hula hoop

Podczas energicznego kręcenie kołem wysmukla się talia, wzmacniają mieście brzucha oraz ujędrniają uda i pośladki. Zaczynamy od koła z szeroką obręczą, którą najłatwiej kręcić. Hula hop można wykorzystać do standardowych brzuszków, a dzięki temu ćwiczenie jest chętniej robione. W tradycyjnych brzuszkach trudno o systematyczność, dla wielu są nudnym, chociaż skutecznym treningiem. Z hula hop będą przyjemniejsze i zabawniejsze.

 

PIŁKA DLA BRZUCHA

 

Ćwiczenia z piłką gimnastyczną wymagają: dobrej sprawności i koordynacji ruchowej oraz umiejętności utrzymania równowagi. Warto włączyć je do treningu brzucha, ponieważ nawet najprostsze i najłatwiejsze są skuteczniejsze niż zwykłe, bo angażują o wiele więcej mięśni. Dzięki piłce wzmocnimy i ujędrnimy mięśnie brzucha i wymodelujemy talię.

 

piłka_1

Najprostsze ćwiczenia z piłką to: zwykłe lub skośne brzuszki na piłce, scyzoryki z piłką oraz pompki. Przed trzeba wybrać rozmiar piłki w zależności od wzrostu: przy wzroście 156 – 170 rozmiar piłki to 55 cm, a przy 171 – 180 już 65 m.

 

piłka 3

 

piłka 4foto: w-spodnicy.ofeminin.pl, zapytaj.onet.pl, stopnadwadze.pl, www.kobieta.pl i www.styl.pl

Komentarze