Zadbaj o włosy jesienią

Data opublikowania: 24.10.2013,
Komentarze: Możliwość komentowania Zadbaj o włosy jesienią została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

Włosy tracą swój blask i nie są tak gładkie jak zawsze? Jest sposób by temu zapobiec.

Co zrobić, by wysuszone po lecie włosy nabrały znów blasku i stały się ozdobą? Jest na to kilka sprawdzonych sposobów.

Grunt, to dobranie odpowiedniego szamponu dla naszych włosów. Często po lecie stają się one wysuszone więc koniecznie sprawdźmy jakiego szamponu używamy. Jeśli jest on przystosowany do włosów przetłuszczających się robimy poważny błąd nakładając go na skórę głowy – w ten sposób możemy sobie tylko zaszkodzić. Drugim etapem jest dobór odpowiedniej odżywki do włosów jako dopełnienie czynności mycia włosów. Zarówno szampon jak i odżywkę stosujmy zgodnie z zaleceniami umieszczonymi na ulotce lub na opakowaniu. Nie wcierajmy odżywki w skórę głowy, ponieważ możemy spowodować przetłuszczanie się włosów oraz łupież i inne efekty uboczne.

Bardzo dużo jest na rynku masek na włosy. Są one przystosowane do poszczególnych rodzajów włosów. Mogą przydać się tym, którzy mają problemy z wypadaniem lub zniszczonymi włosami. Maski przydadzą się też posiadającym zdrowe włosy paniom, które chcą odżywić włosy i skórę głowy. Możesz także wykonać maskę sama – żółtko jaja zmieszać należy z łyżką oliwy z oliwek. Tak przygotowaną miksturę należy nałożyć na włosy i pozostawić na głowie przez około 40 minut. Po upływie tego czasu należy dokładnie zmyć maskę ciepłą wodą. Jeśli chcesz stworzyć własną odżywkę – utrzyj kilka gałązek aloesu i nałóż miąższ na włosy. Pozostaw na 10 minut i spłucz ciepłą wodą.

By włosy wyglądały na zdrowe i były mocne powinno się co około trzy miesiące skracać końcówki włosa. Nie żałujmy skracania długości – włosy rosną średnio o centymetr na miesiąc, a samo podcięcie odżywi całą strukturę włosa.

Jeśli farbujesz włosy pamiętaj o rozsądnych odstępach czasowych pomiędzy farbowaniami i staraj się używać kosmetyków, które są przeznaczone dla włosów farbowanych (odpowiednio rozjaśnianych bądź przyciemnianych).

By włosy wyglądały na bardziej lśniące zastosować można bardzo prosty, domowy sposób. Spłukanie włosów wodą z dodatkiem soku z cytryny spowoduje pożądany efekt. Wszystko dlatego, że pod wpływem kwasku łuski włosa zamykają się.

Jeżeli chodzi o suszenie włosów suszarką staraj się suszyć włosy jak najchłodniejszym powietrzem, a strumień powietrza odsuwać jak najbardziej od głowy. Ważne jest również to, czym czeszemy włosy. Zwróćmy uwagę czy szczotka bądź grzebień są wykonane z materiałów, które nie powodują, że włosy się elektryzują.

Zmieniaj fryzury – staraj się raz nosić włosy upięte, raz rozpuszczone. Gdy będziesz spinała włosy codziennie w kok, czy kucyk cebulki mogą być nadwyrężone, a skóra głowy może wtedy w specyficzny sposób boleć. Jeżeli korzystasz z basenu – nakładaj czepek (chlor powoduje osłabienie włosów).

Na włosy tak jak na cały nasz organizm ma wpływ nasza dieta – wzbogacaj ją o witaminy – A, B, C, E, biotynę, cynk, żelazo, magnez. Spożywaj więc owoce, brokuły, brukselki, jajka i banany.

Długotrwałe problemy z wypadaniem włosów mogą mieć związek z chorobą organizmu. Gdy zauważymy, że nasze włosy zaczynają wypadać bez powodu – koniecznie udajmy się do lekarza.

Foto: http://cdn1.se.smcloud.net 

Komentarze