Inne zainteresowania? To nie problem

Data opublikowania: 9.08.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Inne zainteresowania? To nie problem została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

Często zdarza się, że w związku partnerzy mają inne zainteresowania. Uwzględnijmy jednak to, że kobieta i mężczyzna nie są identyczni i rzeczywiście mogą interesować się różnymi rzeczami, mieć inne pasje. Zadbajmy jednak o to, by spędzać ze sobą więcej czasu – inaczej, będziemy się od siebie oddalać.

zainteresowania2

Gdy mężczyzna ma swoją pasję trudno go od niej oderwać. Oddaje się on jej bez reszty. Koncentruje się na jednej rzeczy. Szkoda tylko, że gdy ten oddaje się swoim zainteresowaniom, jego partnerka zazwyczaj siedzi w domu lub nudzi się patrząc na niego. To powoduje, że partnerzy się od siebie oddalają. Nie wiadomo więc, czy spędzać czas osobno, czy razem.

zainteresowania3

Jeśli nie kłócicie się i rozumiecie się wzajemnie prawdopodobnie jesteście dobraną parą. Nie oznacza to jednak, że nie możecie mieć innych zainteresowań, hobby. Może warto pomyśleć nad spędzaniem czasu osobno, gdy miałoby dojść do kłótni o Wasze zainteresowania? Wzajemne pretensje mogą spowodować, że przez głupią kłótnię spędzicie weekend osobno lub nie będziecie się do siebie odzywać. Nie warto mieć pretensji o to, że druga osoba nie lubi tego co my – i odwrotnie. Przecież wspólne weekendy są po to, by być blisko siebie. Spróbujcie zainteresować się… sobą, a może wtedy będziecie skłonni polubić to, co lubi partner.

zainteresowania1

Najlepiej z takiej sytuacji wyjść przez kompromis – wzajemne ustępstwa na zmianę. Na zmianę co tydzień proponujecie co chcecie robić w weekend. Nie miej poczucia, że się poświęcasz, bo to nie oto chodzi.

Spróbujcie swoją kreatywnością przezwyciężyć inne zainteresowania. Może to co osobno lubicie można jakoś połączyć? Potrzebna jest tylko odrobina dobrej woli, a możecie razem wymyślić coś, z czego oboje będziecie zadowoleni. Doceniajcie wspólne chwile, wspólne radosne przeżycia.

Foto: http://www.bloblo.pl, http://st.gdefon.com, http://motywatory.ruszamysie.pl

Komentarze