Zamiast zeszytu – smartfon!

Data opublikowania: 20.08.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Zamiast zeszytu – smartfon! została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

Smartfony, tablety i inne urządzenia mobilne służą dzieciom do zabawy, komunikacji, ale też coraz częściej do nauki. Uczniowie chętnie korzystają z aplikacji mobilnych, stworzonych po to, by poszerzać wiedzę oraz zainteresowania młodych ludzi.

smartfon

Wiedza płynąca ze smartfona na pewno będzie szybciej wchodziła do głowy, a dziecko będzie sięgało do niej częściej niż do zeszytu. Dla młodzieży obsługa smartfona czy tabletu jest intuicyjna i bardziej atrakcyjna od przeglądania notesu z kartkami… Niedługo szkoły zaczną promować aplikacje i platformy.

Niektóre aplikacje edukacyjne kosztują, lecz za większość pomocy dydaktycznych ze smartfona nie trzeba płacić. Kontrolujmy jednak jakie programy nasze dziecko ściąga i zorientujmy się o co w nich chodzi.

smartfon1

Bezpieczniej będzie młodego ucznia wyposażyć w urządzenie, które ma spory wyświetlacz (cztery i pół cala i więcej). Zaopatrz smartfona w mocną i wygodną obudowę, która zabezpieczy urządzenie przed upadkami.

Uczeń może zainstalować sobie aplikację „plan lekcji” – dzięki której w każdym momencie może sprawdzić jakie lekcje i kiedy ma. Aplikacja jest połączona z kalendarzem i korzystają z niej zarówno uczniowie jak i studenci.

smartfon2

Wśród bezpłatnych programów edukacyjnych na smartfony dostępne są gry, które pomagają w nauce języka angielskiego. Ekscytująca i prosta zapewni dzieciom wspaniałą zabawę i dużo nauczy. Znajdziemy również tablice matematyczne, które przydadzą się licealistom. Zawierają one potęgi, pierwiastki, logarytmy, ciągi, rachunek prawdopodobieństwa, funkcje. Gdy uczeń zainstaluje tą aplikację, będzie miał wszystkie wzory pod ręką.

Pomocna dla humanistów może okazać się aplikacja udostępniająca muzealne zasoby i materiały historyczne. Dzięki niej uczeń będzie miał dostęp do materiałów znajdujących się w ponad 400 instytucjach kultury z całego świata.

Powszechne dziś sprawdziany – czyli quizy są dostępne w różnych formach i sprawdzają wiedzę z różnego zakresu.

Foto: http://i.wp.pl, http://bi.gazeta.pl, http://dzidziusiowo.pl

Komentarze