Dwa zioła na trądzik

Data opublikowania: 25.08.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Dwa zioła na trądzik została wyłączona,
Autor: Wioleta Nowicka

zioła dla skóryTrądzik to największy wróg skóry. Problematyczna cera jest zmorą, zwłaszcza młodych. Dlatego każdy sposób jest dobry, aby mieć nieskazitelną. W walce o czystą i świeżą cerę pomaga natura – zioła są najpopularniejszą i bezpieczną metodą na trądzik.

 

 

SZAŁWIA – CZYSTA SKÓRA

 

Szałwiasprawdza się w pielęgnacji tłustej, łojotokowej i trądzikowej skóry. Ma właściwości przeciwzapalne, ściągające, oczyszczające, dezynfekujące, łagodzące, kojące, zwężające pory i zmniejszające produkcję sebum. Z suszonych liści szałwii możemy zrobić cudowny napar, którym możemy przemywać skórę. Możemy także zrobić parówkę z szałwii: liście zalewamy gorącą wodą, a następnie przykrywamy głowę czystym ręcznikiem i pochylamy się nad miską z naparem. Wywar z szałwii jest zakazany w ciąży i podczas laktacji. Szałwia blokuje rozwój trądziku – wspomaga proces gojenia się skóry. Wywar można stosować jako naturalny tonik. Dodatkowo nawilża skórę.

 

szałwia

STOP TRĄDZIK

 

Bratek polny stosowany systematycznie wspomaga walkę z trądzikiem: zmniejsza produkcję łoju i wygładza skórę. Zaparzona herbatka ziołowa może być stosowana jako okład na skórę: moczyć w naparze wacik kosmetyczny i przykładać do zmienionego miejsca. Na trądzik jest dobra parówka z bratka polnego przez około 15 – 20 minut. Jednak nie mogą jej stosować osoby z cerą, której naczynka mogą pękać. Z suszonego kwiatka przygotujemy tonik – do buteleczki wlewamy wywar i wstawiamy do lodówki (nie możemy przechowywać dłużej niż 5 dni).

 

bratek

Możemy także przygotować maseczkę na bazie bratka, która zmniejsza stan zapalny skóry – rozcieramy drożdże i łączymy z drobno rozdrobnionymi bratkami, papkę nakładamy na twarz i przykrywamy gazą na pół godziny, potem zmywamy letnią wodą.

 

foto: www.e-ogrody.pl, wieczniemloda.com i kobieta.interia.pl

Komentarze