Zrób TO i poczuj się lepiej!

Data opublikowania: 22.08.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Zrób TO i poczuj się lepiej! została wyłączona,
Autor: Wioleta Nowicka

humorKażdy chce być optymistą i mieć codziennie rewelacyjny humor. Ale nie zawsze tak jest. Czasem popadamy w apatię i przygnębienie – a wtedy bezczynnie siedzimy w domu. Od teraz zmień to i zrób 3 rzeczy, które sprawią, że poczujesz się lepiej.

 

OTACZAJ SIĘ LUDŹMI

 

Kontakt z ludźmi może poprawić nam humor. Dodatkowo rozwijamy umiejętności społeczne i zdobywamy nowe znajomości. Samotność, zdystansowanie, przygnębienie i apatia z czasem prowadzą do obniżenia samooceny i poczucia własnej wartości. Tylko inni mogą pochwalić i docenić. Pochwała jest konieczna, jeśli mamy się rozwijać i nad sobą pracować. Inni również potrafią nas zmotywować i wspierać. Często brakuje nam motywacji i wsparcia. Czujemy się niedoceniani, gdyż nikt nie zauważa naszych postępów. Od innych również można się uczyć. Jak najczęściej się uśmiechajmy do ludzi.

 

dobry humor

ZADBAJ O SIEBIE

 

W pośpiechu, stresie i nadmiarze obowiązków zapominamy o naszych potrzebach. Zwłaszcza kobiety to odczuwają, gdy czują się nieatrakcyjne i niekochane. Dlatego ważne jest, żeby od czasu do czasu znaleźć czas na przyjemności. Wizyta w salonie kosmetycznym i przebudowa szafy, czyli zmiana garderoby poprawią samopoczucie. Zawsze możemy zafundować sobie domowe SPA: masaż naturalnymi olejkami i aromatyczną kąpiel lub w pianie przy ulubionej muzyce i świecach zapachowych.

 

kąpiel

ROZWIJAJ PASJE

 

Jeśli masz ulubione zajęcie, to rób to jak najczęściej. Pasja pozwala rozwijać się intelektualnie i spełniać się zawodowo. Gdy praca jest największą pasją, jesteś szczęściarzem. Tylko wtedy nie czujesz, że pracujesz. Pasja to też dobry sposób na spędzanie wolnego czasu, zmniejszenie stresu i odreagowanie napięcia.

 

foto: diety.wieszjak.polki.pl i www.stylistka.pl

Komentarze