Życie zaczyna się po pięćdziesiątce!

Data opublikowania: 7.08.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Życie zaczyna się po pięćdziesiątce! została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

Przytłacza nas często fakt, że urodziliśmy się pół wieku temu. Jednak to tylko od nas zależy jak przyjmiemy nasze pięćdziesiąte urodziny. To przecież piękna rocznica!

pięćdziesięciolatka2

Wydaje się nam, że kobieta w kwiecie wieku to nie kobieta po pięćdziesiątce. To już jakby za nią. Teraz zaczyna się „bycie” starszą panią. Gdy taka myśl przyjdzie nam do głowy warto docenić siebie. Wiele osób na okrągłe rocznice urodzin nie zwraca uwagi. Spójrzmy, że obchodzenie pięćdziesiątych urodzin może stać się cudownym świętem, spędzonym tak jak Ty tego chcesz. Jesteś w wyjątkowym momencie swojego życia. To jest okazją do zastanowienia się co już osiągnęłaś w życiu, co możesz osiągnąć w przyszłości.

pięćdziesięciolatka1

Życie zaczyna się po pięćdziesiątce – bo to doskonały wie, by zacząć od nowa. Masz stabilność finansową, jesteś w dobrej formie fizycznej. Może warto wyznaczyć sobie nowe cele, do których będziesz dążyła? Czy masz jakieś marzenia? Oprócz dzieci i wnuków pomyśl przez dłuższą chwilę o sobie i zadbaj o to, by być szczęśliwą.

Ciesz się życiem. Uśmiech to nie tylko przywilej młodości. Obchodź pięćdziesiątkę równie hucznie jak trzydziestkę. Zrób to na co masz ochotę. Wybierz się na piknik, idź do restauracji, zrób coś, co zapamiętasz. Może wybierzesz się na wycieczkę. Jeśli nie chcesz możesz iść w miejsce, do którego chciałaś od dłuższego czasu się udać. Może do kosmetyczki? Zrób coś dla siebie.

Middle-Aged Couple Playing Cards

Gdy w czasie rozmów z bliskimi powrócą przykre wspomnienia staraj się wynajdywać te dobre, miłe i spróbuj na nich się skupiać i przywoływać je. Zaproś na imprezę wszystkich ważnych dla Ciebie ludzi. Planujcie coś razem – zapytaj jak oni siebie wyobrażają sobie za kilka lat. Nie bądź sztywna – pokaż, że potrafisz się śmiać i żartować.

Foto: http://www.netporady.pl, http://www.menopauza.pl, http://magazynfamilia.pl

Komentarze