Żywa Barbie?

Data opublikowania: 11.04.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Żywa Barbie? została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

Barbie 1

Valeria Lukyanova. To jedna z dziewczyn stylizujących się na lalkę Barbie. Dlaczego? Dobre pytanie.

Można odpowiedzieć, że każdy coś lubi. Akurat ta dziewczyna bardzo lubi chudziutkie lalki Barbie i się na nie stylizuje. Nie byłby w tym nic dziwnego – ubieranie się na różowo, długie blond włosy, makijaż… Jednak dziewczyna jest już po szeregu operacji plastycznych, które sprawiają, że jej figura staje się faktycznie prawie identyczna jak małej lalki. Chce uchodzić za idealną kobietę świata – to jest jej wielka ambicja.

Barbie 2

Fala krytyki dla lalek Barbie wznosi się i upada. Małe dziewczynki bawią się nimi i myślą, że ich nienaturalna figura – nieproporcjonalnie duża głowa, gęste włosy, długie nogi i bardzo wąska talia – będzie ich późniejszą, gdy dorosną. Oczywiście nie da się bez ingerencji chirurgicznej uzyskać efektu lalki Barbie. To jaki efekt uzyskała widać na zdjęciach.

Barbie 3

Dziewczyna upodabniająca się do Barbie jest wyjątkiem ze schematu, który powielają również inne młode kobiety. Patrząc na Valerię pozującą do zdjęć mamy wrażenie, że cała jej postać to żywa ingerencja programu graficznego.

Barbie 4

Najgorsze jest to, że ta dziewczyna po trzynastu operacjach plastycznych staje się powoli wzorem dla innych dziewczynek. Valeria śmiało twierdzi, że w przyszłości każda kobieta będzie wyglądała tak, jak ona. Usprawiedliwia się globalizacją i tym, że każda kobieta chce być piękna, mieć ładny duży biust i szczupłą talię, długie nogi… Ponadto Valeria chce być jak najdłużej młoda i głosi pogląd, że nie należy „łączyć ras”, ponieważ z takich związków mogą pochodzić brzydcy ludzie.

Barbie 5

Foto: http://cdn15.se.smcloud.net, http://bi.gazeta.pl, http://prawdziwaprawda.pl

Komentarze