3 rzeczy, które szkodzą zębom!

Data opublikowania: 29.04.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania 3 rzeczy, które szkodzą zębom! została wyłączona,
Autor: Wioleta Nowicka

zęby_2Każdy marzy o zdrowych i śnieżnobiałych zębach. Mając takie uwielbiasz się uśmiechać i jesteś wieczną optymistką. Niektóre nawyki zagrażają zębom. Dlatego, żeby utrzymać uśmiech na najwyższym poziomie, wyeliminuj je ze swojej codzienności.

 

Prezentujemy 3 szkodliwe przyzwyczajenia:

 

  • intensywne mycie – regularne mycie ma zapobiegać próchnicy i chorobom dziąseł. A wtedy możemy za bardzo się starać, ponieważ myślimy, że im mocniej szczotkujemy, tym lepiej. Nic bardziej mylnego. Najważniejsze, by to robić to dokładnie i długo (2 – 3 minuty) oraz bez mocnego naciskania na dziąsła i zęby. Kiedy zapominamy o tym, możemy uszkodzić dziąsła i szkliwo, które zabezpiecza przed próchnicą. Najlepsze jest mycie ruchem wymiatającym i równoczesne masowanie dziąseł.

 

  • picie gazowych i słodzonych napoi zębom najbardziej szkodzi cukier i bąbelki. A kwasy zawarte w wielu orzeźwiających napojach, głównie cytrynowy i fosforowy, źle działają na uzębienie. Raport opublikowany przez AGD, podaje, że napoje najmniej szkodzą, gdy pije się je rzadko i przez słomkę, która jest skierowana w tylną część jamy ustnej (mniejsze ryzyko stałego uszkodzenia szkliwa, ponieważ jest niewielki kontakt płynu z zębami). Najlepiej jak płyn jest od razu połykany.

 

  • używanie obcej szczoteczki – obca szczoteczka jest siedliskiem bakterii oraz resztek pokarmowych. Jeśli dostaną się one do naszych przestrzeni międzyzębowych grożą chorobami zębów i dziąseł. Jest to skutek przenoszenia obcej mikroflory bakteryjnej. Kiedy dochodzi do uszkodzenia błony śluzowej podczas mycia zębów obcą szczotką, może dojść do zakażenia i zapalenia jamy ustnej. Mycie zębów używaną szczoteczką jest też niehigieniczne. Szczoteczka to przedmiot higieny osobistej na wyłączność.

 

foto: www.zeby-wybielanie.pl

Komentarze