4 szokujące rekordy Guinessa

Data opublikowania: 28.04.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania 4 szokujące rekordy Guinessa została wyłączona,
Autor: Wioleta Nowicka

Wyobraźnia ludzka nie zna granic. Ludzie zrobią wiele, żeby zyskać sławę i zapisać się w historii. Dzięki Księdze Rekordów Guinessa to możliwe. Przedstawiamy 4 najbardziej absurdalne i szokujące rekordy.

 

I Pisanie nosem na klawiaturze

 

Mohammed Khurshid Hussain z miejscowości Hyderabad w Indiach jest autorem rekordu na najszybsze wystukanie na klawiaturze angielskiego alfabetu3,43 sekundy. Użył wtedy dłoni. Jego kolejnym rekordem jest pisanie nosem na klawiaturze słów: „Światowe Rekordy Guinnessa postawiły przede mną wyzwanie napisania tego zdania nosem w jak najkrótszym czasie”. Trwało to 53,44 sek., a przez co stał się nowym rekordzistą. Poprzedni rekord to 1 min 33 sek.

 1_pisanie nosem

1_2_pisanie nosem

          film: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QuXMoqxIhgg

 

II Najwięcej orzechów rozbitych głową

 

Mohammad Rashid to żywy dziadek do orzechów. Podczas festynu w Pakistanie w ciągu 1 minuty rozbił własnym czołem 155 orzechów, pobijając poprzedni rekord, który wynosił 44 orzechy. Orzechy ustawiono na stole w dwóch rzędach. Na słowo „START” Rashid zaczął je rozbijać głową. Zakończył dopiero na słowo „STOP”, mimo odniesionych ran.

 2_rozbijanie orzechów

        film: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qGJ3qKE5Uew

 

III Najdłuższy skok samochodem do tyłu

 

13 lutego 2014 roku w parku rozrywki Six Flags Magic Mountain w Kalifornii ustanowiono rekord na najdłuższy skok samochodem do tyłu. Dokonał tego Rob Dyrdek, łyżworolkarz i gwiazda amerykańskiej telewizji. Pokonał dystans 27,21 m do tyłu – wyskoczył z rampy oraz bez uszkodzeń wylądował w wyznaczonym miejscu. Wszystko odbyło się na żywo na oczach widzów. Rob pobił już ponad 20 rekordów w ciągu 29 lat życia.

 3_skok samochodem

3_1_skok samochodem         film: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=aIsVXUoJgVs

 

IV Tysiące pszczół na nagim ciele

 

Ruan Liangming, chiński pszczelarz miał na ciele ponad 610 tysięcy pszczół – 62 kilogramy. Najpierw jego asystent umieścił na jego ciele królową, a pozostałe pszczoły same zaczęły wspinać się na jego nogi, klatkę piersiową, ręce i twarz – zajęło to godzinę.

 4_pszczoły

       film: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qyQNZMPZLtU

 

 info, film i foto: rekordyguinessa.pl

Komentarze