Dominique Loreau uczy sztuki życia

Data opublikowania: 17.11.2011,
Komentarze: 0,
Autor: Kasia

Szczęście przez każdą z nas jest inaczej pojmowane. Faktem pozostaje to, iż wszyscy pragniemy znaleźć do niego odpowiednią ścieżkę.

 

Dominique Loreau w swoich książkach przekonuje, że osiągnięcie równowagi pomiędzy stanem ciała i ducha jest możliwe. W “Sztuce umiaru” pisze o umiarkowaniu i czerpaniu przyjemności z życia. Ograniczanie się polega przede wszystkim na szanowaniu pokarmów, środowiska, w którym żyjemy, a przy okazji własnych zasobów finansowych. Autorka, żyjąca od ponad 25 lat w Japonii uczy jak od jej mieszkańców jak kreować równowagę między ciałem i duszą. Kulturę Wchodu stawia ona w opozycji do naszej, w pełni materialistycznej i żyjącej w zabójczym tempie. Loreau wyznaje zasadę “mniej znaczy więcej”. W książce przedstawia tajniki zdrowego odżywiania, gdyż to skupienie się na nim odbiera nam moc budowania ducha. Podaje ona wskazówki jak racjonalne zmieniać nasze nawyki żywnościowe, by były one ekonomiczne i przynosiły prawdziwą przyjemność.

 

 

“Sztuka prostoty” jest publikacją, która także odsyła do złotej zasady “mniej znaczy więcej”. Aby urzeczywistnić nasze marzenia o szczęściu należy uporządkować sprawy i rzeczy znajdujące się najbliżej nas. Porządki należy rozpocząć od własnych ubrań, szaf, ciała i umysłu. Obfitość i nadmiar dóbr szkodzi człowiekowi, nie uczy go elegancji ani wewnętrznej wolności. Autorka poucza, jak zacząć zmiany od własnej osoby i środowiska, w którym żyjemy, by doznać prawdziwego szczęścia.

 

Odwiedzono dla fraz:

  • Dominique Loreau

Komentarze