Kobieta – pełna sprzeczności zagadka natury

Data opublikowania: 28.02.2013,
Komentarze: Możliwość komentowania Kobieta – pełna sprzeczności zagadka natury została wyłączona,
Autor: soszka

Kobieta zmienną jest, mówi znane przysłowie. Wiedzieli to poeci, muzycy, a nawet filmowcy. Ta do dziś niepoznana zagadka kobiecej natury spełnia sen z powiek tysiącom mężczyzn, wyzwalając w nich nieznane im dotąd pragnienia, gdyż „nawet w umysłach najbardziej tępych i pustych widok kobiety budzi niepokój, zamęt, jakąś niekreśloną aspirację”.

Jaka zatem jest kobieta? Czego pragnie, czego się obawia, na czym jej zależy?

Umiłowanie piękna to jedna z cech, które stanowią o istocie kobiety. Każda pani lubi otaczać się pięknymi przedmiotami. Zarówno jej garderoba, fryzury, jak i wystrój mieszkania są zatem pieczołowicie dopracowane. Skąd jednak to pragnienie bycia chodzącym ideałem?
Ponieważ wygląd jest dla kobiety bardzo ważny. Każdy też lubi ładnie wyglądać i czuć się ze sobą dobrze.

Czy kryje się za tym coś jeszcze? Owszem – kobiety uwielbiają być adorowane. Kwiaty, drobiazgi oraz inicjowane przez mężczyzn romantyczne wyjazdy to jedynie ułamek wysuwanym wobec panów oczekiwań. Kwiaty pięknie pachną, czekoladki poprawiają nastrój, lecz inicjatywa i pomysł jest tym, co kobiety najbardziej w zabieganiu o ich względy doceniają.

Stąd też wynika kobieca fascynacja książkowymi i filmowymi romansami. Szarmancki pan Darcy („Duma i uprzedzenie”, Jane Austin) czy pewny siebie, a przy tym wielbiący kobiecą urodę Frank Farmer („Bodyguard” – w tej roli Kevin Costner), to uosobienie ideału mężczyzny dla damskiej części publiczności. Odrywają się dzięki temu od szarej rzeczywistości i przezywają niecodzienne przygody. Zamiast samochodowych wyścigów marzą o spontanicznej podróży do egzotycznej krainy lub realizacji planów, na której w życiu codziennym nie miałyby odwagi. Ich bujna wyobraźnia decyduje o tym, że to właśnie płeć piękna króluje w panteonie autorów najpopularniejszych książek na świecie.

Czy ciągle rozmawiają? Tak. I nikt temu nie będzie zaprzeczał, lecz w odróżnieniu od mężczyzn rozprawiających o samochodach, sporcie czy kobiecych nogach, panie debatują nad strojami, kuchennymi przepisami i zawodowymi perypetiami. Mężczyźni nazywają te rozmowy „plotkowaniem”, ale kto lepiej zrozumie kobietę, jak nie druga kobieta?

 

Czy czegoś się boją? Tak, jak każdy. A czy są to myszy, pająki, węże lub ciasne pomieszczenia reagują na nie dość emocjonalnie – krzyk, ucieczka, a nawet płacz ze strachu nikogo nie dziwią, bo przecież kobieca natura to niezgłębiona tajemnica. Ale być może dlatego żyją dłużej niż mężczyźni, gdyż wyzwalana w momencie strachu adrenalina zapewnia im sprawniejsze funkcjonowanie organizmu.

I choć wydają się być słabsze fizycznie, który mężczyzna podołałby ich wszystkim życiowym obowiązkom?
Tak, kobiety to zagadkowe istoty. Fascynują, zaskakują, a niekiedy i onieśmielają mężczyzn. I to dlatego też ich charakter, siła, a także uroda opiewana jest w wielu dziełach malarskich, literackich i filmowych.

Odwiedzono dla fraz:

  • https://kobietasukcesu pl/kobieta-pelna-sprzecznosci-zagadka-natury/

Komentarze