Kot w domu?

Data opublikowania: 19.08.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Kot w domu? została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

kot1

Jest niezależny i zawsze chodzi swoimi drogami. Jednak dość często te kocie drogi krzyżują się z drogami człowieka. Przywiązujemy się do niego, a wkrótce nie będziemy mogli sobie wyobrazić bez niego dni.

kot4

Koty odwzajemniają uczucie jakim są darzone przez człowieka. Obdarzają właściciela wielką przyjaźnią. Według obserwatorów kotów te zwierzęta mają bardzo dużo cech kobiecych: tajemniczość, elegancja, silny charakter, trochę zuchwałości, lubią pieszczoty i same o sobie decydują, czasem – potrafią silnie zadrapać.

Kot umie podporządkować sobie właściciela. Ten towarzysz życia ma bardzo dużo zalet. To terapeuta – polecany dla osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych. Obserwacja zachowania kota może stać się pasjonująca. Naukowo udowodnione jest zmniejszenie stresu, przez głaskanie miękkiej sierści kota. Takie pieszczoty zmniejszają u człowieka ciśnienie krwi. Ale chyba najważniejsza zaleta posiadania kota – nie trzeba z nim chodzić na spacer! Zakup kuwety i wymiana żwirku w zupełności wystarczy dla kociej higieny.

kot3

Koty są dużo wrażliwsze na dźwięk niż psy. Mają bardzo ruchome uszy, dzięki czemu nie musza poruszać całą głową, by coś usłyszeć. Warto uzbroić się w zabawki, myszki i kuleczki na sznurku – kotki cały czas ćwiczą zwinność i techniki łowieckie.

Obalamy mity! Koty można kąpać, a czasem to nawet trzeba… Kąpmy więc zwierzaka w ciepłym pomieszczeniu oraz uważajmy, by woda nie dostała się do jego oczu, nosa i uszu. Po umyciu wysuszmy dokładnie sierść futrzaka.

kot2

Co jakiś czas warto przeczesać kota, ponieważ ma on sierść, która mu wypada. Najlepiej wyczesać kota na zewnątrz domu, by kłęby sierści nie zostały w domu.

Kolor kocich oczu wykształci się dopiero po pół roku życia. Wszystkie kotki po urodzeniu mają niebieskie oczy. No i warto tu dodać, że małe kotki są śmiesznie nieporadne i po prostu śliczne!

Foto: http://www.agpamis.pl/, http://dlakota.blox.pl, http://szuflada.net, http://xenna.com.pl

 

Komentarze