Modne – przydymione oko

Data opublikowania: 8.09.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Modne – przydymione oko została wyłączona,
Autor: Wioleta Nowicka

smoky eyesPowiększone i podkreślone oczy – są pragnieniem kobiety. W makijażu to niezbędne, by poczuć się wyjątkowo i wyróżniać się. Zapewnia to efekt „smoky eyes” – „kociego oka”.

 

MODNE OKO
Przydymione oko dodaje szyku i elegancji oraz podkreśla spojrzenie. Jest ponadczasowe i nigdy nie przestanie być modne w makijażu. Pasuje również do każdej wieczornej kreacji i do każdych oczu, chociaż lepiej wygląda przy jasnych. Jeśli mamy ciemne, możemy je delikatnie rozświetlić w wewnętrznych kącikach. To jego największe zalety.

 

smoke

CIEMNE MALOWANIE

 

Do zrobienia przydymionego oka potrzebujemy 5 rzeczy: tusz, czarną i perłową kredkę, dwa cienie: jasny i ciemny brąz.

 

przydymione oko

Najpierw nakładamy bazę na powiekę– możemy ją delikatnie przypudrować, żeby utrwalić makijaż. Następnie wzdłuż górnej linii rzęs rysujemy czarną, cienką kreskę miękką kredką. Nie musimy tego robić precyzyjnie, ponieważ możemy ją rozetrzeć, co także może utrwalić cień. Pędzelkiem nałóżmy dwa cienie: ciemnobrązowy na zewnętrzny kącik powieki, a jasny na wewnętrzny. Potem ponownie narysujmy kreskę na górnej i obrysujemy dolną powiekę do połowy oka, którą rozcieramy. Delikatnie rozcieramy też górną kreskę, nakładając w miarę potrzeby ponownie ciemny cień. Na koniec tuszujemy rzęsy tuszem.

 

Można też wypróbować inny sposób: obrysujmy oko miękką kredką, a następnie rozcieramy do załamania powieki pędzelkiem albo gąbeczką. Czarną kreskę pokrywamy cieniem w tym samym kolorze, co dodatkowo go utrwali. Na granice czarnego cienia nakładany niebiesko – szary, który potem rozcieramy. Wewnętrzny kącik oka obrysujmy jeszcze perłową kredką lub nałóżmy srebrny pył. Następnie na górnej powiece żelowym eylinerem rysujemy kreskę. A na koniec tuszujmy rzęsy i obrysowujemy płynną część powieki czarną kredką.

 

foto i info: polki.pl, www.milionkobiet.pl, hemodecode.blogspot.com

 

Komentarze