Nie mów partnerowi!

Data opublikowania: 29.08.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Nie mów partnerowi! została wyłączona,
Autor: Wioleta Nowicka

partnerW związku nie może zabraknąć szczerej rozmowy. Zaufanie stanowi fundament trwałej relacji, a komunikacja sprawia, że ciągle się rozwija. Warto mówić o tym, co się myśli i co czuje, ale niektóre rzeczy warto przemilczeć.

 

KOMUNIKACJA NA CELOWNIKU

 

Komunikacja jest ważna w życiu osobistym i w zawodowym. Umiejętności interpersonalne są konieczne, aby się dogadać i rozwiązać każdy konflikt. Nie warto się obrażać na partnera, ale lepiej wszystko sobie wyjaśnić, przeprosić i wybaczyć. By wszystko było jasne, trzeba umieć rozmawiać o swoich uczuciach i potrzebach. W związku czasem trzeba pohamować się i nie mówić o pewnych rzeczach, które mogą zaszkodzić relacji.

 

ZAKAZANE SŁÓWKA

 

Lepiej nie mówić partnerowi o byłym związku, a zwłaszcza jeśli bez przerwy porównujemy ich do siebie. Jeśli mówimy, że eks był lepszy albo bardziej Ci pomagał, obecny może poczuć się gorszy. Oszczędź mu opinii na temat jego hobby i pracy. Nie porównuj też ukochanego do męża swojej najlepszej koleżanki. Nie krytykuj go na każdym kroku, pokaż, że jesteś z niego dumna i zależy Ci na nim. Nie mów ciągle o jego wadach, doceń jego zalety i chwal zawsze kiedy możesz.

 

nie mów partnerowi

Nie oczerniajmy również i nie wyśmiewajmy poprzedniego wybranka. Coś Cię z nim kiedyś łączyło, a teraz ciągle go negatywnie oceniasz. Zakończ ten temat i zamknij rozdział w życiu. Tylko wtedy będziesz mogła zacząć od nowa z obecnym wybrankiem.

 

Nie warto również krytykować rodziny i znajomych partnera. Twój facet zna ich dłużej niż Ty, więc nie masz prawa ich osądzać. Tak samo jak nadmiernej krytyki, unikaj przesadnego chwalenia. Nieszczera pochwała także negatywnie wpływa na wzajemne relacje.

 

związek

Gdy nie jesteście jeszcze małżeństwem i dopiero zaczęliście się ze sobą spotykać, nie planuj wspólnego życia. Także wspominanie o dzieciach jest absolutnie zakazane. Mężczyzna może poczuć się osaczony i zamiast kontynuować znajomość ucieknie. Facet powoli angażuje się w relacje, a takie wyznanie na pierwszym spotkaniu skutecznie odstraszy adoratora. Zakazana jest też wieczna inwigilacja i przepytywanie partnera o to, z kim jest i kto dzwonił. To brzmi, jak przesłuchanie, które może zakłócić małżeńską relację.

 

foto: sympatia.onet.pl i www.siewie.pl

Komentarze