Obrączki – jak wybrać?

Data opublikowania: 20.08.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Obrączki – jak wybrać? została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

Dziś na rynku jubilerskim dostępne są wielorakie wzory obrączek, jak również rodzajów złota i kamieni. Jak dobrać obrączkę dla siebie? Przecież musi być wyjątkowa!

obrączki2

Kieruj się własnym gustem. Pamiętaj jednak, że nie będziesz w małżeństwie sama! Zwróć uwagę na zdanie swojego narzeczonego, by ten nosił obrączkę, którą lubi a nie nosił ją bo Tobie się podoba. Gdy nie znajdziecie wzoru, który odpowiada każdemu, najlepiej wybrać ten najprostszy.

Obrączka, czyli symbol miłości i wierności stała się również symbolem zysku dla wielkich firm jubilerskich. Prześcigają się one we wzorach i co za tym idzie cenach. Do obrączki często dobierana jest pozostała część biżuterii – pod względem koloru, kształtu i kamienia.

obrączki1

Przy wyborze obrączki pamiętaj, że jest to rodzaj pierścionka, który będziesz nosić na co dzień. Nie przesadzaj więc z grubością i dobrze wybierz rozmiar obrączki. Pomogą w tym zapewne sprzedawcy w sklepach jubilerskich.

Wiele firm oferuje powiększanie lub zmniejszanie obrączek, gdy nie będą one pasowały. Obrączki mieszane z tradycyjnego złota i białego są powiększane przez rozciąganie, co może je uszkodzić. Z kolei, gdy mamy obrączkę z diamentem lub brylantem nie można jej zmniejszać, ani powiększać.

obrączki3

Pamiętajmy, że wszelkie wzory grawerowane, prędzej czy później się zetrą. Zwracajmy uwagę, czy jubiler oferuje konserwację obrączek. Można też wybrać srebrną biżuterię, która gwarantuje trwałość pierścionka. Jednak każdy rodzaj kruszcu jest nieodporny na upływający czas.

Jeśli mamy dużo złota w domu, możemy jechać do jubilera oferującego zrobienie obrączek na zamówienie. Na pewno wyjdzie taniej – nie będziemy płacić za złoto, a tylko za wykonanie.

Wybór dziś nie jest prosty, bo łatwiej jest się zdecydować, gdy dostępnych jest mniejszy wybór.

Foto: http://www.ak-bizuteria.pl, http://www.apart.pl, http://www.yes.pl

Komentarze