Piękna w ciąży

Data opublikowania: 23.08.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Piękna w ciąży została wyłączona,
Autor: Wioleta Nowicka

uroda w ciążyCiąża to apogeum kobiecości! To wyjątkowy czas, w którym zmieniasz się diametralnie – ciało przechodzi metamorfozę i dostosowuje się do sytuacji, więc potrzebuje podwójnej pielęgnacji.

 

KOBIECE PROBLEMY

 

Problemem kobiet w ciąży jest pojawiający się na biodrach, pośladkach i udach cellulit, czyli pomarańczowa skórka. Od 3 miesiąca mogą pojawiać się rozstępy, widoczne w II trymestrze – małe, różowe lub czerwone prążki na udach, brzuchu i piersiach, czyli tam, gdzie skóra jest intensywnie rozciągana. Tym problemom lepiej zapobiegać, gdyż wyleczenie jest trudniejsze. Żeby to osiągnąć, niezbędne są masaże przy pomocy balsamów i oliwek, które nawilżają, ujędrniają i uelastyczniają skórę. Możemy wykorzystać oliwkę dla niemowląt, oliwę z oliwek lub naturalne olejki, np. migdałowy i kokosowy. Części ciała podatne na cellulit i rozstępy, czyli pośladki, uda, biodra i piersi masujemy pod prysznicem rękawicą sizalową. Wystarczą 4 minuty codziennego masażu, aby ujędrnić skórę.

 

Efektem hormonów ciążowych są przebarwienia skórne, które najczęściej pojawiają się na brzuchu, twarzy, rękach, ramionach i tułowiu. Częściej zobaczymy je u kobiet, które mają na skórze piegi, pieprzyki i znamiona. Możemy zakupić specjalny krem przeciw przebarwieniom – bezpieczny dla kobiet w ciąży.

 

ciąża

BIUST POD OPIEKĄ

 

Warto intensywniej zadbać o biust, który w ciąży staje się obrzmiały i pełniejszy. By uniknąć rozstępów, róbmy naprzemienne masaże zimno-ciepłym strumieniem wody pod prysznicem. Zadbajmy o dobrej jakości i w odpowiednim rozmiarze biustonosz, gdyż w ciąży piersi mogą się powiększać nawet o dwa lub trzy rozmiary. Pamiętajmy także o odpowiednim nawilżeniu i uelastycznianiu skóry: stosujemy kremy i balsamy dla kobiet w ciąży albo oliwki delikatnie wmasowane codziennie kolistymi ruchami.

 

foto: www.mjakmama24.pl, polki.pl

Komentarze