Ważna jest aplikacja szamponu. Nie należy nakładać go bezpośrednio na głowę. Głowę należy myć kolistymi ruchami i masować opuszkami palców. Taki masaż głowy wzmocni cebulki włosów i zwiększy krążenie krwi. Włosy nie powinny mieć kontaktu z bardzo gorącą woda, gdyż robią się matowe i szorstkie. Zawsze pod koniec mycia zafunduj im chłodniejszy prysznic, dzięki temu pozamykasz łuski włosów.
Po umyciu włosów zawsze powinnaś nałożyć odżywkę kilka minut przed jej spłukaniem, aby zdążyła się wchłonąć we wnętrze włosa. Jeśli masz długie włosy warto użyć do tego grzebienia, pomoże to w jej rozprowadzeniu. Nie nakładaj jej zaraz przy nasadzie głowy, gdyż włosy będą się szybciej przetłuszczać.
Przed rozczesaniem włosów, należy je lekko osuszyć ręcznikiem, nie trąc ich zbyt mocno. Dobrze by było, gdyby grzebień którym rozczesujesz włosy był o rzadkich zębach i wykonany z drewna. Plastikowe uszkadzają powierzchnię skóry i sprawiają, że kosmyki elektryzują się.
Po umyciu czas na układanie. Ważne w modelowaniu włosów jest odpowiednie użycie szczotki i suszarki. Susz pasma w ten sposób aby strumień powietrza zamykał łuski włosów, czyli z góry na dół. Dzięki temu będą one gładkie i błyszczące. Używaj chłodnego strumienia powietrza, gdyż gorące źle wpływa na stan włosa i cebulki. Nie używaj zbyt dużo kosmetyków modelujących, gdyż bardzo obciążają włosy i po kilku godzinach twoja fryzura będzie matowa i oklapnięta. Najważniejsze jest aby przy każdym myciu porządnie spłukać resztki lakieru i pianek modelujących.
Kucyk to bardzo wygodne i praktyczne uczesanie. Jeśli jednak to możliwe, rób go jak najrzadziej. Ściskając włosy, skóra naszej głowy jest cały czas napięta, przez co nadwyrężamy cebulki.
Warto dbać o wygląd swoich włosów, gdyż piękne i lśniące są wspaniałą wizytówką każdej dbającej o siebie kobiety.


