Urlopowanie: razem czy osobno?

Data opublikowania: 3.09.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Urlopowanie: razem czy osobno? została wyłączona,
Autor: Wioleta Nowicka

urlopWakacje to ulubiony czas, gdy można odciąć się od świata i znaleźć czas na odpoczynek i przygodę. Będąc w związku, marzymy o tym, by spędzić czas z mężem lub żoną tylko we dwoje lub planujemy osobną wycieczkę.

 

PARA NA WAKACJACH

 

Aby związek był szczęśliwy, potrzeba wzajemnego wsparcia w rozwiązywaniu problemów i wspólnego spędzania czasu, czyli robienie razem przyjemnych rzeczy. W codziennym życiu często brakuje czasu, żeby pobyć ze sobą, a urlop to okazja, by nadrobić zaległości. Poza tym to wzmacnia i odświeża relację oraz pomaga przełamać małżeńską rutynę. Nuda w związku to najgorsze, co może nas spotkać, ale jeśli będziemy walczyć o to, aby uczucie nigdy nie gasło, to nam to nie grozi. Wspólne wycieczki i spontaniczne wyjazdy to sposób na wzmocnienie i odbudowanie więzi. W końcu mamy czas, żeby porozmawiać o uczuciach i potrzebach oraz świetnie się ze sobą bawić. Możemy również razem robić rzeczy, które lubimy, a na które nie mamy czasu w codziennym pośpiechu.

 

urlopowanie

Wspólny wyjazd może okazać się także sposobem na kryzys, który może pojawiać się, kiedy obie strony mają za dużo obowiązków. Nadmiar pracy sprawia, że nie mamy dla siebie czasu i nie mamy kiedy ze sobą spokojnie i szczerze porozmawiać. A przecież najlepszą receptą na udany związek jest pozytywna komunikacja i zauważanie wzajemnych potrzeb.

 

CHWILA ODDECHU

 

Każdy czasem potrzebuje samotności. Chce pobyć sam, żeby wszystko przemyśleć i wyciszyć się. To zupełnie normalne i nie trwa wiecznie, gdyż jesteśmy istotami społecznymi.

 

wakacje

Potrzebujemy kontaktów z drugim człowiekiem, ponieważ dzięki temu czujemy się potrzebni, kochani, doceniani i zauważani. Tylko w relacji z drugą osobą nasze życie ma większy sens.

 

Najczęściej spędzamy urlop parami. Na osobny decyduje się niewiele par. Kiedy codziennie przebywacie ze sobą, możecie pozwolić sobie na wakacyjne rozstanie, a zwłaszcza jeśli macie różne plany urlopowe – nie do pogodzenia. Ale taki urlop wymaga większej dawki zaufania i zrozumienia. Czasem też dzięki temu zrozumiemy, jak bardzo nam na sobie zależy. Tęsknota to zawsze wyraz naszych uczuć.

 

foto: www.styl.pl, relacje-damsko-meskie.blogspot.com i papilot.pl

Komentarze