Uważaj na portalach społecznościowych

Data opublikowania: 10.07.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Uważaj na portalach społecznościowych została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

  portale1Wiele osób szuka pracy od kilku miesięcy i żadna firma nie odzywa się. Może być to spowodowane tym, że pracodawcy wyszukują daną osobę na portalach społecznościowych i w ten sposób dowiadują się niezbędnych dla siebie informacji.

Dziś to popularny sposób zdobywania o kandydatach na dane stanowisko informacji nie uwzględnionych przy rozmowie kwalifikacyjnej. Pracodawca poszukuje informacji o wykształceniu, doświadczeniu i kwalifikacjach np. językowych potencjalnego pracownika.

like

Zamiast zamieszczać komentarze o dotychczasowych szefach warto udzielać się na forach biznesowych i ciągle uważać na to co piszemy. Szczególnie, gdybyśmy mieli wypowiadać się w sposób niemiły o naszych dotychczasowych współpracownikach. Nigdy nie należy oceniać decyzji bądź postępowania szefa, czy sposobu pracy współpracowników. Wtedy nawet ktoś przypadkowo może donieść nawet tymczasowemu szefowi – a wtedy… będą problemy. Nie umieszczajmy obraźliwych komentarzy pod adresem współpracowników i szefa – możemy być za to pociągnięci do odpowiedzialności prawnej.

Zobacz też: https://kobietasukcesu.pl/co-zrobic-dobrze-wypasc-na-rozmowie-kwalifikacyjnej/

Nie chwal się zagranicznymi wycieczkami i drogimi przedmiotami – ludzie zawistni mogą złożyć donos na nas do Urzędu Skarbowego. Nie przesadzajmy też z ilością umieszczanych zdjęć. Im mniej – tym lepiej. Najgorzej jest z tymi, którzy umieszczają zdjęcia z imprez, gdzie alkohol leje się strumieniami. Właśnie one mogą zamknąć drogę do wymarzonej pracy.

klawiatura

Nie pisz bezmyślnych postów lub komentarzy. Zdawaj sobie sprawę, że nie piszesz dla siebie – inni widzą Twoje wypowiedzi. Możesz przez to poważnie sobie zaszkodzić, gdy poszukujesz pracy. Szala może przechylić się na Twoją niekorzyść.

Oczywiście możesz też zabłysnąć, co spowoduje zainteresowanie pracodawcy Twoją osobą. Zależy to jak zaprezentujesz siebie na bardzo popularnych dziś portalach.

Foto: http://www.instalki.pl, http://tpsdruk.files.wordpress.com, http://i.wp.pl

Komentarze