Zamiast mundurka

Data opublikowania: 20.08.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Zamiast mundurka została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

Dzieci w szkole nie muszą chodzić w mundurkach? Ale w co je teraz ubierać? Niestety nie ma dowolności w wyborze stroju dla malucha. Szkoła to szkoła – czyli należy wprowadzić zasady dotyczące ubioru. Zamiast mundurka – schludny strój do szkoły.

ubiór dzieci1

Teraz znów mamy decydują w co ubrać swoje dziecko do szkoły. Nie ubierzesz dziecka do szkoły tak jak na podwórko – ale postaraj się, by strój był wygodny. Dzieci w szkole dużo się bawią, biegają i spędzają w stroju wiele godzin. Bardzo mile widziane są zatem bawełniane koszulki, dżinsowe spódniczki i spodnie i dresowe bluzy. Dbaj o to, by dopasować rzeczy kolorystycznie.

ubiór dzieci2

Dbaj o to, by Twoje dziecko było zadowolone ze swojego ubioru, a jednocześnie spraw, by był on wygodny. Spróbuj zabrać Twoje dziecko na zakupy, zapytać się jakie kolory lubi i od razu zaznaczyć, że nie mogą to być kolory jaskrawe. Wybierajcie niebieski, zielony połączony z białą bluzeczką.

Pamiętaj, by całość wyglądała schludnie, była czysta i wyprasowana. Co do schludności – zrezygnujmy z ubrań bogatych w przyczepiane łańcuszki, wytartych czy dziurawych dżinsów lub wymyślnych falbanek. Przecież to, by uniknąć takich ubrań zostały wprowadzone mundurki. Stały się one niewypałem – były to tylko bluzy lub kamizelki, a nie jak w Anglii całe zestawy ubrań.

ubiór dzieci3

Ważne jest, by nauczyć dziecko od początku schludnego wyglądu i klasycznej elegancji. Naucz dziecko ubierać się stosownie do sytuacji, okazji, miejsca. Taka wiedza na pewno zaprocentuje w przyszłym życiu naszego dziecka. Pamiętaj, że to rodzie są pierwszymi nauczycielami dziecka i na nich ono się wzoruje.

W niektórych szkołach wprowadzono system kar – jeśli dziecko przyjdzie do szkoły w nieodpowiednim stroju. Zakłada wtedy na cały dzień brzydki fartuszek. Podobno ten system kar się sprawdza.

Foto: www.raciborz.com.pl, http://bi.gazeta.pl, http://sp-walce.pl

Komentarze