Zrelaksowana mama

Data opublikowania: 29.08.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Zrelaksowana mama została wyłączona,
Autor: Wioleta Nowicka

zrelaksowana mamaW chwili pojawienia się dziecka, zmienia się nasz świat wartości. Skupiamy się głównie na nim, ale od czasu do czasu warto znaleźć czas tylko na relaks. Zrelaksowana mama to szczęśliwa mama.

 

Każda mama potrzebuje odpoczynku i chwili dla siebie. Niektóre mamy obwiniają się o to, że nie poświęcają całego czasu dziecku i pozwalają na zaspokojenie innych potrzeb. Z jednej strony chcą być perfekcyjnymi mamami, a z drugiej czują, że chcą przez chwilę w ciągu dnia zrobić coś dla siebie. To coś naturalnego i nie ma w tym nic złego. Jednak czują się przez to egoistkami, ponieważ nie zajmują się dzieckiem, tylko oddają je pod opiekę tacie, dziadkom i cioci. Mimo to, zasługują na to, żeby złapać oddech, trochę poleniuchować i sprawiać sobie przyjemność.

 

mama

Mama ma także prawo, aby się realizować zawodowo i robić karierę w ulubionej branży. Ma prawo, by czuć się potrzebną, spełnioną zawodowo i niezależną. Robi to również dla swojego dziecka. Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko.

 

Mama jest również kobietą i chce o siebie zadbać. Relaksująca kąpiel z olejkami eterycznymi lub w pianie, odprężający masaż, wizyta u fryzjera i kosmetyczki oraz w salonie odnowy – każda mama marzy o tym, aby poczuć się atrakcyjną i podobać się sobie i swojemu mężowi. Nie trzeba dużo, aby tak się stało – wystarczy chwila!

 

SPA

Mama jest także żoną, dlatego potrzebuje obecności i wsparcia swojego męża. Pragnie się mu podobać i oczekuje z jego strony adorowania. Wyjście do kina albo restauracji, weekendowa wycieczka, spotkanie ze znajomymi – to niektóre sposoby na spędzenie czasu we dwoje. Po narodzinach dziecka, kobieta skupia się na dziecku, przez to mąż może poczuć się odrzucony i opuszczony. Warto wygospodarować czas dla siebie, np. wieczorem, kiedy dziecko śpi albo znaleźć opiekunkę i wyjść gdzieś razem. Dbajmy o związek i pielęgnujmy relację. Potomstwo kiedyś opuści dom rodzinny, a potem znowu zostaniemy tylko we dwoje – bądźmy dobrymi rodzicami i małżonkami.

 

para

foto: kobieta.gazeta.pl, www.unitral.pl, stressfree.pl i zielonyzagonek.pl

Komentarze